Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gündemden Düşmeyen Teknoloji Şirketine 11 Milyon Euro’luk Sipariş

Kontrolmatik Teknoloji Enerji Ve Mühendislik A.Ş, Şişecam'ın Avrupa'da inşası devam eden projesi kapsamında imzalanan milyon euroluk sözleşmeyi açıkladı. Detaylar haberde....
Gündemden Düşmeyen Teknoloji Şirketine 11 Milyon Euro’luk Sipariş
HABER GİRİŞ

Kontrolmatik Teknoloji Enerji Ve Mühendislik A.Ş., Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden sözleşme imzalanması hakkında açıklamada bulundu. Şirket, Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları ile olan iş birliğine yönelik duyuru yaptı.

Şirket, Şişecam’ın Avrupa’da inşası devam eden “Macaristan Cam Ambalaj Fabrikası” projesi kapsamında, Elektrifikasyon işleri için ana yüklenici olan Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile vergiler hariç 10.790.000,00 euro tutarında yapım sözleşmesi 17.10.2023 tarihi itibariyle imzalandığını açıkladı.

Kontrolmatik açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İşbu açıklamamız ile açıklamamızın İngilizce çevirisi arasında herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.”

Yapılan açıklama sonrasında şirketin borsada işlem gören (KONTR) kodlu hisselerinde hafif yükselme görüldü.

GCM Yatırım Banner

Açıklama öncesinde 281,2 TL’den işlem gören hisseler, açıklama sonrasında 290,7 TL’ye yükseldi. Artış sonrasında hafif düşüşe geçen hisseler saat 14.45 itibarıyla 285,8 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.