Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gümüş Ekonomik Toparlanma Desteğiyle 25 $ Üzeri Seyrini Koruyor

Artan ekonomik toparlanma beklentileri endüstriyel talep görünümünü aydınlatırken gümüş 25 dolar üzerinde seyrini koruyor.
Gümüş Ekonomik Toparlanma Desteğiyle 25 $ Üzeri Seyrini Koruyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Dün zayıflayan dolar endeksi ve tahvil getirilerindeki yumuşamadan destek bulan gümüş, 25,34 dolara kadar ulaşmıştı. Bugün ise yönünü aşağıya çevirerek TSİ 10.45’den önce 25,05 dolara kadar geriledi.

Yine de Amerikan dolar endeksinin 93,44’ü gördüğü 31 Mart’taki 23,76 dolarlık seviyenin üzerinde kaldı. 25 dolar üzerinde gezinen gri metal, ekonomik iyileşme hız kazandıkça artan endüstriyel talep beklentileriyle desteklendi.

IMF’nin dünkü raporu da 2021’de daha güçlü küresel ekonomik büyümeye işaret etti. Kurum, bu yıl için tahminini yüzde 5,5’den yüzde 6’ya revize etti.

Gümüş 25 Dolar Üzeri
Kaynak: piyasa.paratic.com

TSİ 10.45 sıralarında ekside hareket etmeyi sürdüren gümüş için fiyatlamaların yönü, bugünküFederal Açık Piyasa Komitesi (Federal Open Market Committee) tutanaklarıyla yönlendirilecek.

Yatırımcılar FED’in ABD’nin daha parlak ekonomik görünümüne rağmen 2023’e kadar faiz oranlarını rekor düşük seviyelerde tutacağının sinyalini vermesinin ardından tutanaklara odaklanmış durumda. Diğer taraftan dolar endeksi ve ABD hazine getirilerinde devam eden çekilme de emtiayı destekliyor.

25,00-25,34 bölgesi GCM tarafından günün önemli seviyeleri olarak gösterilirken fiyatlamalar bu bölge ve altında kaldıkça düşüş beklentisinin ön plana çıkabileceği belirtildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%