Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gümüş 25,62 Dolarla Bir Haftanın En Düşüğüne Geriledi

Gümüş yeni ticaret haftasının ilk işlem gününde satış ağırlıklı seyrederek 25,62 dolar seviyelerine kadar geriledi.
Gümüş 25,62 Dolarla Bir Haftanın En Düşüğüne Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçen hafta FED hamlesinin ardından zayıflayan dolar endeksinden destek bulan gümüş, 22 Mart işlemlerinde yüzde 3’e yakın kayıplar yaşadı.

Değerli maden, 12 Mart’ın 25,42 dolara işaret eden en düşüğünden bu yana en zayıf performansını işaretledi. Seansta ağır satış dalgalarını deneyimleyen emtia, daha güçlü bir dolardan olumsuz etkilendi.

Avrupa genelinde artan Covid-19 vakalarının güvenli liman yönelimlerini artırması, fiyatları olumsuz etkiledi.

18 Mart’ta 26,73 dolarla iki haftanın en yükseğini kaydeden gümüş, sonraki günlerde 26 dolar üzerinde kalmayı başardı.
Gümüş 22 Mart
KAYNAK: Piyasa.Paratic.com

Bugün ise 26,31 dolarda açılış yaptıktan sonra kademeli bir şekilde zayıfladı. 25,62 dolar yönündeki gün içi en düşüğünden sonra kayıplarını telafi etmeye çalışsa da ekside işlem görmeye devam etti.

26 doların altında kalmaya devam eden değerli metalin düşüş trendini sürdürmesi durumunda 25,53 dolarlık ilk destek seviyesi takip edilecek. Bunun kırılması durumunda ise 25,23 dolarlık ikinci destek izlenecek.

Aşağı yönlü eğilimin tersine dönüp fiyatların yönünü yukarı çevirmesinde ise 26,22 doları gösteren ilk direnç noktası gündeme gelecek. GCM Yatırım bugünkü analizinde gümüş fiyatı için gün içinde ABD ile Asya borsalarının seyrinin izlenebileceğini belirtti.

Fiyatlar 26,00-26,35 bölgesi ve altında kaldığı müddetçe düşüş beklentisinin ön planda olabileceği söylendi ki son işlemler bu şekilde gerçekleşti. Yaşanabilecek düşüşlerle 25,35 ve 25 seviyelerinin hedeflenebileceğini aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%