Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bina Yıkmada Kullanılan Gülle ile Acımasızca Yapılan Otomobil Deneyi!

Binaların gülle ile yıkım anı hem dramatik hem de ilgi çekicidir. Videomuzda ise bu gülle ile otomobillere uygulanan bir deney göreceksiniz. İşte detaylar;
Son Güncelleme: 
Yorum

Genelde yabancı filmlerde gördüğümüz bir olay olan gülle ile bina yıkma, şimdi bir araba üzerinde nasıl etkiler bırakıyor ona bakacağız. Vinç ucuna takılan ve tonlarca ağırlığa sahip olan güllelerin, yıkım gücü oldukça yüksektir. Gülle, yüksek kule ve normal binalara sallama yöntemi ile vurularak yakılan maliyetsiz bir yöntemdir.

Videomuzda yaklaşık 4 tonluk bir güllenin karşısında araçlar nasıl bir tepki verir onun testi yapılmış. En başta otomobilin yak kısmından yapılan teste sağlam direk veya çelik barların hiç bir işe yaramadığını gördük. Yüksek dirence dayanmayan araba, güllenin yanında oyuncak gibi kaldı. Testin ikinci kısmında, crossover cinsi aracın takla attığını görüyoruz.

Buda güllenin temas ettiği yüzey ve yüksekliği dezavantaj oldu. Hele ki BMW testi geçekten içler acısı. İçler acısı olan parçalanması. Yukarıdan bırakılan dev top, neredeyse BMW 3 Serisinin tabanına kadar indi. Kısaca 4 tonluk bilardo topunun karşısında hiç bir kara taşıtı duramıyor. Tankı bilemem!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu