Yatırım yapmaya başla!

Güler Sabancı Yeni Yılla İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu!

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, geleceğe ilişkin beklentilerini yazılı bir açıklamayla dile getirdi. Detaylar haberimizde;
Güler Sabancı Yeni Yılla İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu!

2014 yılında dünyanın en güçlü 4. kadını olan Güler Sabancı, yayınladığı yeni yıl mesajında hem beklentilerini açıkladı hem de geride bırakmak üzere olduğumuz 2017 senesini değerlendirdi.

Önümüzdeki dönemde farklı alanlardan yeni iş kollarına yoğunlaşacaklarını belirten Güler Sabancı, ülkenin ekonomik durumu hakkında da konuştu.

Türkiye ekonomisinin 3. çeyrekte büyüme rakamları üzerinde duran Sabancı, konuyla ilgili memnuniyetini dile getirdi.

Güler Sabancı AçıklamalarıÇünkü Türkiye ekonomisi, son 6 yılın en hızlı büyümesini kaydetmiş, 2016’nın aynı dönemine göre % 11.1 oranındaki yükselişiyle dikkat çekmişti. Öte yandan Sabancı, rakamın umut verici olduğunu fakat önceliğin bunu sürdürülebilir kılmak olması gerektiğini ifade etti.

Dünya tarihinin en hızlı dönüşümüne tanık oluyoruz diyen Sabancı, teknoloji, dijitalleşme ve eğitim hususlarına önem verilmesi gerektiğinden bahsetti.

Güler Sabancı Yeni Dönem Beklentileri Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı’na göre geleceğin güçlü ekonomileri arasına yerleşmenin tek yolu teknolojiden geçiyor. Zira ekonomik büyüme ile teknolojideki değişim arasında doğrusal bir ilişki bulunuyor. Teknolojinin ardından öncelik verilmesi gereken konu ise dijitalleşme.

Güler Sabancı, 2020’de 24.6 trilyon dolara ulaşması beklenen dijital ekonomide Sabancı Holding’in de bir yer bulması gerektiğini savundu.

Güçlü Ekonomiler Arasına Yerleşmek için Dijitalleşme, Teknoloji ve EğitimTeknoloji ve dijitalleşme ile değişen dünyanın eğitimi de değiştirdiğini belirten Sabancı; “Eğitim rekabetinin gerisinde kalmamak ve ülke olarak fark oluşturmak için üstümüze düşen; bilimsel, akılcı ve katılımcı bir süreçle, teknolojinin bize sağladığı olanaklarla yeni bir eğitim sistemi tasarlamaktır.” dedi.

2017’nin Sabancı Topluluğu için dönüşüm yılı olduğunu vurgulayan Sakıp Sabancı’nın yeğeni, “biz artık sadece Türkiye’nin Sabancı’sı değil Yeni Neslin Sabancı’sı olacağız” sözleriyle dikkat çekti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum