Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

“Güçlü AL” Tavsiyesi Verilen 5 Teknoloji Hissesi

Citi analistleri teknoloji hisselerine dair beklentilerini artırırken, farklı borsalarda yer alan 5 hisse için tavsiyede bulundu.
“Güçlü AL” Tavsiyesi Verilen 5 Teknoloji Hissesi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Küresel hisse senedi piyasaları merkez bankalarının, özellikle de ABD Merkez Bankası’nın faiz indirimine yönelik belirsizliğine rağmen güçlenmeye devam ediyor. Saat 16.30’da ABD Ocak ayı enflasyon rakamları açıklanacak. Bu veri FED’in faiz indirimine ne zaman başlayacağına dair piyasaya da bir miktar fikir verecek.

ABD borsa endeksleri dün karışık seyrederken S&P 500 endeksi negatif kapanış yaptı. Endeks 5000 puan üzerinde zirve yolculuğunu sürdürüyor. Dow Jones sanayi ortalaması endeksi yüzde 0,33 artışla, Nasdaq 100 ise yüzde 0,44 düşüşle kapanış yaptı.

S&P 500 endeksi, 2023 yılında yüzde 24 artarken, teknoloji hisselerini içeren iShares Global Tech ETF bunun üzerinde yüzde 50’lik bir artış sergiledi.

Citi analistleri ise bazı teknoloji hisseleri için “güçlü al” tavsiyesinde bulundu.

Yatırımcıların emlak krizi ve ekonomik büyüme endişeleriyle Çin piyasalarından uzaklaşmasına rağmen Citi analistleri hükümetin ek politika desteğinin duyarlılığı artırabileceğini belirtiyor.

“Potansiyel taktiksel yatırım fırsatları, özellikle şu anda politikalar tarafından tercih edilen en ileri teknoloji alanlarında olmak üzere, sanayi, tüketici ürünleri ve bilgi teknolojileri arasında ortaya çıkabilir.” diyen Citi ekonomistleri ABD, Çin ve Avrupa piyasalarından şu hisseler için “güçlü al” tavsiyesinde bulundu.

GCM Yatırım Banner
  • Arista Networks (ANET): New York Borsası’nda işlem gören hisseler son kapanışını yüzde 0,46 değer kaybıyla 281,14 dolardan yaptı. Son bir yılda yüzde 111 artış gösteren hisse için Citi analistlerinin hedefi 300 dolar.
  • Tencent (TCEHY): Son kapanışını yüzde 1,16 artışla 37,49 dolardan yapan TCEHY hissesi son bir yılda 33,5 – 50,18 dolar arasında hareket ederek yüzde 23 oranında düşüş gösterdi.
  • Trip. com (TCOM): Nasdaq’da işlem gören TCOM kodlu hisseler yüzde 1,04 artıda 40 dolardan kapanış yaparken, açılış öncesi işlemlerde yüzde 0,15 oranında değer kaybetti.
  • STMicroelectronics (STM): Citi’nin önerileri arasında yer alan bir diğer şirket STMicroelectronics oldu. Yüzde 2,51’lik sert düşüşle kapanış yapan hisseler Paris Borsası’nda işlem görüyor. 52 haftalık dönemdeki değişim oranı ise yüzde 4’e yaklaşmış durumda.
  • MercadoLibre (MELI): Son öneri ise yine Nasdaq’da işlem gören MercadoLibre hissesi oldu. Yüzde 0,52 düşüşle kapanan hisseler, açılış öncesi işlemlerde yüzde 0,25 daha düşerek 1733 dolara indi.
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın