Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gübretaş Söğüt Altın Madeni Sahasında İnşaat Faaliyetlerine Başladı

2021’in son haftasına artıda başlayan Gübretaş hisseleri, ikinci yarıda yükselişi hızlandırdı. Şirket bugün Söğüt Altın Madeni sahası hakkında açıklama yaptı.
Gübretaş Söğüt Altın Madeni Sahasında İnşaat Faaliyetlerine Başladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçen haftayı 76 lirada tamamlayan Gübretaş hisseleri, bugün güçlü artışla işlem görüyor. Açılışı 77,30 liradan yapan GUBRF kodlu hisse senetleri, ilerleyen dakikalarda kazanımlarını genişletti.

83,50 liraya kadar yükselirken bu 21 Aralık sonrası hisselerin en güçlü değeri oldu.

TSİ 16.28’de yüzde 8 primli işlem görürken gün içinde 77,30 – 83,50 aralığında hareket etti.
Gübretaş Hisse Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Son verilere göre GUBRF hisselerinin haftalık getirisi yüzde 2 olurken aylık yüzde 7 değerlendi. Yıllık bazda ise yüzde 17’ye yakın artış kaydetti. Artıda seyrin sürmesi durumunda hisseler için izlenecek ilk teknik direnç 84,73 Türk lirası oldu.

Bugün Gübre Fabrikaları Türk Anonim Şirketi (Gübretaş) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Söğüt Altın Madeni hakkında açıklama yapıldı. Buna göre Söğüt Altın Madeni sahasında inşaat faaliyetlerine başlandığı ve çalışmaların planlanan iş programına göre devam ettiği bildirildi.

Daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bağlı ortaklık Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş.’nin Söğüt Altın Madeni Kapasite Artışı Projesi ile ilgili olarak ‘Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu’ kararı verilmiş, 2021 yılı Aralık ayında Söğüt Altın Madeni sahasında inşaat faaliyetlerine başlanacağı söylenmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu