Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Gübretaş, Söğüt Altın Madeni Projesi Güncel Durumunu Özetledi

Gübretaş merakla beklenen Söğüt Altın Madeni Projesi'yle ilgili gelişmeleri, yatırımcılardan gelen taleple özetledi.
Gübretaş, Söğüt Altın Madeni Projesi Güncel Durumunu Özetledi

Gübre Fabrikaları Türk Anonim Şirketi (Gübretaş) bugün Söğüt Altın Madeni Projesi’nin güncel durumuyla ilgili bir bildirimde bulundu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, projenin güncel durumunu özetleyen Gübretaş yatırımcılardan gelen sorulara istinaden açıklamada bulunduğunu söyledi.

“Söğüt Altın Madeni Projesi ve ilgili gelişmeler hakkında Genel Kurul’a bilgi verilmesi” başlıklı 10. madde kapsamında Gübretaş Genel Müdürü Halit Samit Demircan tarafından madenle ilgili ayrıntılı bilgiler daha önce paylaşılmıştı. Bugün yapılan açıklamada ise projenin gelişmeleri hakkında özet bilgiler verildi.

Açıklamaya göre; ÇED raporuna ilişkin süreç devam ederken, yetkili kurum görüşlerinin toplandığı söylendi. Yeraltı madencilik faaliyetlerine yönelik ekipmanların büyük kısmının siparişinin tamamlandığı belirtilirken, 1. etap tesis mühendislik çalışmalarının ve ekipmanlarının bir kısmının tedarik sürecinin başladığı ifade edildi. 2. etap tesis mühendislik görüşmelerinin devam ettiği, 3 – 4 haftaya tamamlanmasının beklendiği söylendi.

Gübrtetaş, teknik ve idari pozisyonlara orta seviye yönetici ve teknik personel istihdamının da devam ettiğini ifade etti. Bu açıklamaların geldiği sırada Gübretaş hisseleri (GUBRF) ise %3’e yakın yükselişle pozitif bölgede işlem gördü.

GUBRF kodlu hisseler, TSİ 14:05 sularında %1,63 artışla 56,05 liradan işlem görmeye başladı.
Gübretaş Hisseleri Yüzde 1,63 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dünkü işlemleri 55,35 liradan tamamlayan hisseler, bugüne yükselişle başladı ve açılış dakikalarında 55,9 liraya kadar yükseldi. Hisseler daha sonra 56,3 liraya kadar yükseliş gösterdi. Ardından gerilemeye başlayan hisseler, 53,8 liraya kadar indi. Öğleden sonraki işlemlere ise dik bir yükselişle başladı.

TSİ 13:40 sularında 54 lira civarından işlem gören hisseler, 14:05 sularında 57,4 liraya kadar yükseldi. Hisselerdeki hareketlilik dikkat çekerken, proje gelişmelerinin olumlu etkileri gözlenmeye başlandı.

Hisselerin haftalık performansı %10,13 oranında kayba işaret ederken, aylık bazda %13,50 değer kaybı görülüyor. Yıllık getirisi ise %106,01 oranında bulunuyor. Hisselerdeki yükselişin sürmesi durumunda 55,70 ve 57,30 lira seviyeleri önemli direnç noktaları olarak izleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum