Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Gübretaş Hisseleri, Sahasında 3,5 Milyon Onsluk Altın Bulunmasıyla Fırladı

Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz Gübretaş maden sahasında rezerv değeri 6 milyar dolar olan altın bulunduğunu açıkladı. Şirket hisseleri haber sonrası tavan yaptı.
Gübretaş Hisseleri, Sahasında 3,5 Milyon Onsluk Altın Bulunmasıyla Fırladı

Gelen son dakika haberine göre Tarım Kredi iştiraki Gübretaş’a ait maden sahasında 3,5 milyon onsluk altın bulunduğu açıklandı.

Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, bulunan altının ekonomik değerinin bugünkü fiyatlarla yaklaşık 46 milyar TL olduğunu söyledi. Gübretaş hisseleri söz konusu gelişmenin ardından tavan yaptı.

Salı gününe 47,6 liradan başlayan Gubre Fabrikaları T.A.Ş. (GUBRF) hisseleri, haber sonrası 51,65 liraya sert yükseldi.
Gübretaş Hisseleri Sert Yükseldi
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Açılışla birlikte yükselişe geçen ve hız kesmeden kazancını genişleten Gübretaş hisse fiyatı %9,94 oranında primlendi. 6 milyar dolar değerinde, dev altın rezervinin bulunduğu haberiyle şirket hisselerindeki hareketlilik arttı.

Fiyatlar dün öğleden sonraki işlemlerde 45 TL seviyesine kadar gerilemişti. Son 24 saatte değişimine bakıldığında %14’e yakın bir artış gerçekleştiği görülüyor. Ancak fiyatlarda meydana gelen sert yükselişin ardından, devre kesici uygulaması çalıştırıldı.

Gübretaş hisselerine yatırım yapanlar, kazancını yıllık olarak %485 oranında artırdı.
Gübretaş Hisseleri Yıllık Değişim
Grafik: Piyasa.Paratic.com

2020 yılına 9 liranın altında başlayan şirket hisseleri, neredeyse hız kesmeyen bir yükseliş grafiği çizdi. En yüksek seviyeye 27 Kasım’da 54,70 TL ile ulaştı. Bu fiyat aynı zamanda tüm zamanların en yükseği olarak kaydedildi.

52 günlük fiyat ortalaması 41,94 TL olan Gübretaş hisseleri, yatırımcısına sene başından bu yana rekor kazanç getirdi.

20 günlük ortalaması 49,14 lira olurken, ayın en düşüğünü 45,28, en yükseğini 54,70 olarak gerçekleştirdi. Teknik açıdan 46,11 – 48,88 bandı destek, 53,03 – 54,41 bandı direnç seviyeleri olarak takip ediliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum