Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Gübretaş, Bağlı Ortaklığına 135 Milyon Dolarlık Kredi Limiti Tahsis Etti

Gübretaş %100 hissesine sahip olduğu şirkete, Ziraat Bankası nezdinde tahsis edilen kredi limitlerinden 135 milyon dolarlık tutarı kullandırmaya karar verdi.
Gübretaş, Bağlı Ortaklığına 135 Milyon Dolarlık Kredi Limiti Tahsis Etti

Gübre Fabrikaları A.Ş. (Gübretaş) bugün yaptığı açıklama ile %100 hissesine sahip olduğu bağlı ortaklığı için kredi limiti tahsis ettiğini duyurdu. Şirketin hisseleri ise %9’a yakın yükselişle güçlü seyrini korumaya devam ediyor.

Gübretaş, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimle Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş’nin yatırımlarını gerçekleştirmesi için kredi limiti tahsis ettiğini açıkladı. KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimiz lehine T.C. Ziraat Bankası A.Ş. nezdinde tahsis edilmiş kredi limitlerinden 135.000.000-USD’lik tutarın, % 100 hisselerine sahip olduğumuz Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş.’ye kullandırılmasına karar vermiştir.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın geldiği sırada Gübretaş hisseleri (GUBRF) %9’a yakın yükselişle 77,15 liradan işlem görmeye başladı.
Gübretaş Hisseleri %8,90 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, dünkü işlemlerin açılışında 64,05 liraya kadar geriledikten sonra gün boyu toparlanma kaydetti. Dünkü işlemlere 70,8 liradan veda eden hisseler, bugüne 71,6 liradan başlangıç yaptı. Günü güçlü bir seyirle sürdüren hisseler, TSİ 16:35 sularında 77,85 liraya kadar yükseldi.

Gübretaş hisseleri TSİ 16:40 sularında %8,90 oranında yükselişle 77,15 liradan işlem görürken, 80 lira seviyeleri takip ediliyor. Hisseler 2020’nin son işlem gününde 88,60 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %3,45 değer kaybettiği görülüyor. Aylık %5,48 düşüş kaydeden Gübretaş hisseleri yıllık bazda %383,35 oranında değer kazandı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum