Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Guaido’nun Temsilcisi Uluslarararası Toplumdan Yardım İstedi: “Ülkemiz Ölüyor”

Juan Guaido’nun temsilcisi Vanessa Neumann, "ülkemiz ölüyor" diyerek uluslararası toplumdan yardım istedi. Detaylar aşağıda;
Guaido’nun Temsilcisi Uluslarararası Toplumdan Yardım İstedi: “Ülkemiz Ölüyor”
Yorum

Venezuela’nın uluslararası alanda tanınan hükümeti, Başkan Nicolas Maduro’nun iktidardan alınması söz konusu olduğunda hala umutlu olmak için bir neden olduğuna inanıyor.

Venezuela’nın muhalefet lideri Juan Guaido’nun Londra’daki baş diplomatı Vanessa Neumann CNBC’ye verdiği özel röportajda, Ulusal Meclis liderinin gelecek aylardaki planlarına dair özel ayrıntılara girmeden, işlerin ilerlediğini ve ilerleyen bir strateji olduğunu söyledi.

Sonuçta Güney Amerika ülkesi, son zamanlarda en kötü insani krizlerden birini yaşamış ve ekonomik çöküş ortasında 2015’ten bu yana yaklaşık 4 milyon insan ülkeden kaçmıştı.

Venezuela 2015 Bu Yana 4 Milyon insan KaçtıSürüncemeli siyasi duruş, petrol zengini ancak nakit yoksunu ülkeyi bilinmeyen bir bölgeye sürüklemiş, devlette hiçbir etkisi olmayan uluslararası kabul görmüş hükümet ile iktidardaki Maduro yönetimi arasındaki kriz Venezuela’yı karanlıkta bırakmıştı. İktidardan vazgeçmeyi reddeden hala ordunun geniş desteğine sahipken, 50’den fazla ülke tarafından kabul edilen Guaido da mücadelesine devam etmişti.

Bu noktada Venezuela Amerikalı diplomat Vanessa Neumann da; “Maduro durumu kabul etmedi ancak diğer ülkeler kabul etti” diyerek mevcut duruma işaret etti.

Vanessa Neumann Ululararası Toplum Guaido Kabul Etti Ayrıca uluslararası toplumun en azın an sorunun teşhisi konusunda artan bir hissiyatı olduğunu, rejimin suçlu olduğunu anlamaya başladıklarını aktardı. Başarısız ayaklanmanın krize giren ülkede kalıcı bir siyasi çıkmazın başlangıcını temsil edip etmediğine ilişkin korkusunun olup olmadığı sorulduğunda ise; “Hayır, iyimserim, daha fazla dayanamazlar” diyerek şöyle devam etti:

“Hiçbirimizin statükoyu kabul etmediği tamamen açık. Ülkemiz ölüyor, insanlarımız ölüyor ve uluslararası toplum gördüğü şeyler ile giderek daha fazla endişeleniyor.” Neumann; “Diplomatik olarak, özgürlüğümüzü geri kazanmamıza yardımcı olacak uluslararası topluluğa gerçekten ihtiyacımız var” ifadeleriyle de yardım çağrısında bulundu.

İleriye bakıldığında Neumann, diplomatik hedeflerinin arasında Guaido’nun Venezuela’nun geçici meşru lideri olarak tanınması için daha fazla ülke kazanmak, Maduro rejiminin suçluluğunu vurgulamak ve ülkedeki insan hakları ihlallerine ilişkin küresel farkındalığı artırmanın yer aldığını bildirdi. “Bundan sonra ne olacağını bilmek çok zor. Ancak bir baraj gibi olduğunu görebilirsin. Rejimin içinde zaten bazı çatlaklar var ve sonunda birbirlerine bağlanmaya başlayacaklar ve su yarı geçecek.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu