Yatırım yapmaya başla!

GSM Operatörlerine Bayram Kesintisi Nedeniyle Büyük Cezalar Gelebilir

Ramazan Bayramı’nın ilk günü gerçekleşen GSM operatörlerindeki erişim sorunu sonrası Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı soruşturma başlatıldığını duyurdu.
GSM Operatörlerine Bayram Kesintisi Nedeniyle Büyük Cezalar Gelebilir

Bilindiği üzere bu yıl Rayramı’nda Corona virüsü nedeniyle 81 ilde 4 günlük sokağa çıkma yasağı uygulandı. İnsanların evlerine kapandığı bu süreçte mobil iletişimde büyük bir patlama yaşandı. Ülkemizde faaliyet gösteren üç GSM operatörü ise bayramın ilk günü kullanıcıların erişim sorunu yaşamasına neden oldu. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom kullanıcıları ilk gün aramalarda sorun yaşadığını ifade etti.

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda İstanbul’da yaşanan bir deprem sonrası da benzer durum söz konusu olmuş ve yurt genelinde cep telefonu üzerinden erişimde sorunlar meydana gelmişti. GSM operatörlerinin yoğunluk yaşandığı günlerde benzer sorunlar ile gündeme gelmesi kamuoyunun tepki göstermesine neden oldu. Son olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı konuyla ilgili soruşturma başlattığını açıkladı.

GSM Operatörlerine Cezalar Yolda

GSM Operatörlerine Cezalar Yolda

İstanbul’da gerçekleşen deprem sonrası yaşanan sorunlar nedeniyle üç GSM operatörüne toplam 19.5 milyon TL ceza kesilmişti. Bakanlığın başlattığı soruşturma sonrası üç operatöre yine büyük cezaların kesilebileceği ifade ediliyor. Geçtiğimiz gün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu BTK tarafından gerekli adımların atıldığına dair bir paylaşım yaptı.

Yaşanan sorun sonrası GSM operatörlerinin hepsi rakiplerini suçlayacak açıklamalarda bulundu. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom, kendi bünyesinde yapılan konuşmalarda bir sorun olmadığını ve başka operatörlere yönelik aramalarda bu durumun yaşandığını dolayısıyla sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını açıkladı.

Ancak ortada bir sorun olduğu aşikar ve kullanıcılar bu açıklamadan tatmin olmuş değil. Yapılan bu paylaşımların bakanlığı da tatmin etmediği belirtiliyor. Yapılacak teknik inceleme sonrası kesin kararın verilmesi bekleniyor. İstanbul depreminde yaşanan sorun nedeniyle operatörlerin ceza aldığını düşünecek olursak, bu inceleme sonrası da benzer yaptırımların olabileceği belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum