Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Madencilik Şirketi Gryphon, Bitmain’den 48 Milyon Dolarlık Cihaz Aldı

Gryphon, yaz aylarında çalıştırılmak üzere Bitmain'in en son Bitcoin madencilik donanım setini satın aldı.
Madencilik Şirketi Gryphon, Bitmain’den 48 Milyon Dolarlık Cihaz Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paraların değer kazanması ile beraber madencilik şirketleri de yatırımlarına devam ediyor. ABD merkezli madencilik şirketi Gryphon, sektörün önde gelen üreticisi Bitmain ile 7.200 cihaz satın almak üzere anlaşma yaptı.

Firma bu cihazlar için Bitmain’e 48 milyon dolar ödeme yapacak. Bitmain, anlaşmanın bir parçası olarak her ay Gryphon’a 600 madencilik kulesi teslim edecek. Antminer S19J Pro, Bitmain’in bu yaz piyasaya sürülmesi planlanan Bitcoin madencilik donanımının en son sürümü olarak lanse ediliyor.

Sistem Yenilenebilir Enerji ile Çalışacak

Sistem Yenilenebilir Enerji ile Çalışacak

Her teçhizat, terahash başına 29,5 joule (J/TH) enerji verimliliği oranıyla saniyede 100 terahash (TH/s) hash oranı kapasitesi sunuyor. Bu makinelerden 7.200 tanesi yedekteyken, Gryphon teorik olarak hash gücünün saniyede 720 petahash (PH/s) faktörü kadar artırmış olacak.

Haziran ayında şirketin yönetim kurulu başkanı Brittany Kaiser, şirketin elektrik kaynağının %100 yenilenebilir olduğunu söylemişti. Kaiser ayrıca, Gryphon’un madencilik donanımının Ağustos ayında piyasaya sürülmesiyle ESG derecesini alacağını da açıkladı.

Kripto madencilik sektörü, enerji tüketimi konusunda son aylarda artan bir incelemeye tabi tutuldu. Temmuz ayının başlarında, Bitcoin Madencilik Konseyi, küresel endüstrinin %56 yenilenebilir enerji kaynağı üzerinde çalıştığını tahmin etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%