Yatırım yapmaya başla!

Gruma’nın Üst Düzey Zırhlısı: “Mercedes G500 4×4²”

Alman modifiye şirketi Gruma'nın korkutucu G500 4 × 4² zırh çalışması.
Gruma’nın Üst Düzey Zırhlısı: “Mercedes G500 4×4²”

Karşımızda yine normal durmayan bir SUV duruyor. Gruma adlı bir Alman firma tarafından ortaya çıkartılan G Serisi, çok özel bir zırh giydirilmesiyle, üst düzey bir korumaya kavuşturulmuş. Bazı otomobil firmaları artık bünyelerinde zırhlı araçlar yapıyor. JLR’nin özel birimi SVR, 5.4 tonluk bir ağırlığa sahip Range Rover’ı göstermişti.

Aynı zamanda dünyada zırh geliştirme konusunda uzman olmuş firmalardan birisi 3.7 saniyede kalkan ağır bir Audi RS7 yapmıştı. G500 4 × 4²’nin en aşırı tarafına bakmakla beraber, aracın gövdesi o kadar çok güçlendirilmiş ki ilk düşünce bu araca zarar verecek bir şey sanırız yok diyorsunuz. İşte detaylar;

Gruma G500 4 × 4²’nin şekli gayet korkutucu.

İlk izlenimimizde G’nin derisinin altındaki orijinal kupası bozulmamış, üzerine bir giysi giydirilmiş gibi duruyor. En pahalı off road donanım üzerine delik açılamayan paneller yerleştirilmiş. Gruma, vinç destekli ve demir olan kuvvetli bir tampon yerleştirmiş.

Kaputuna zırh dahil edilmiş mi bilemiyoruz ancak duruşu bunu destekliyor. Izgara korumalı farlara ek olarak sinyaller de aynı şekilde.

Yana geçtikçe araç daha da çekici hale geliyor.

Mercedes G’nin zemin aralığı önemli ölçüde yükseltilmiş. Caddelere çıktığında en karizmatik olacak G500 4 × 4²’nin civatalı kapılara odaklanırken, full arazi lastikleri ve jantlara gözlerimiz kayıyor. Araca rahat inilip binilmesi için bir basamak yerleştirilmiş. O basamağın orada olmadığını hayal ettiğimizde ne kadar yerden yukarıda durduğunu anlamamız mümkün.

Tavanından ve son sütundan kesilen G’nin arka bagaj kısmında roll bar ve kocaman bir yedek lastik yerleştirilmiş. İnce sayılabilecek bir tampona karşı alt kısmı da sağlamlaştırılmış. Burada da agresif haller yoğun olarak yüzümüze çarpıyor.

Gruma, koruma olayını gerçekten abartmış.

Ben her şeyi yapabilirim havasında gelen G500 4 × 4²’ün koltukları ve yapısı değiştirilmiş. Alman araç geliştiricisi uyum için kırmızı dikişleri kapılarda da kullanmış. Karbon malzemelerle süslemeler olsa da tavana açılan yuvarlak kapaktan kaçış serbest!

Tank savara karşı içeride olanları koruyacak desek?

Gruma, saldırı tüfeklerine, güçlü silahlara, tank karşıtı mayınlara ve kurşun geçirmez camlarla, en kötü senaryoda bile saldırıda bu araç ölmemeyi sağlayabilir. Çılgın üstü projenin üzerindeki sağlam giysi elbette kilosunda aşırı bir artışa neden oldu. Ancak ne kadar oldu bilmiyoruz.

G500 4 × 4² gücünü 4.0L V8 çift turbo motordan alıyor. 416 beygir güç üretiyor ve bu yeterli gözüküyor. G500’in standartı 5.8 saniyede kalkış yapıyor. Ve net ağırlığı 2.596 kg. Gruma G500 4 × 4²’nin kalkışını en az 10 saniye ve üzerinde düşünebiliriz. Sizce nasıl olmuş?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum