Yatırım yapmaya başla!

İkinci Çeyrek Sonuçlarıyla Büyüleyen Grubhub Rekor Yükseliş Kaydetti!

Yemek dağıtım girişimi Grubhub, açıkladığı ikinci çeyrek sonuçlarıyla yatırımcıları sevindirdi ve şirketin hisselerinde rekor yükselişler kaydedildi.
İkinci Çeyrek Sonuçlarıyla Büyüleyen Grubhub Rekor Yükseliş Kaydetti!

Online yemek dağıtım girişimi Grubhub, ikinci çeyrek bilançosuyla yatırımcıları sevindirdi ve Çarşamba günkü açıklamanın ardından, ABD’li şirketin hisselerinde % 25 civarında yükseliş görüldü. 2018’in Nisan – Haziran döneminde gelirini % 51’lik artışla 239.7 milyon dolara çıkartan Grubhub’ın uzmanların beklentilerini aştığı görüldü.

Ortalama beklentiye kıyasla 6.7 milyon dolar fazla gelir açıklayan girişimin, brüt gıda satışları ise % 39 artarak 1.2 milyar dolara yükseldi. Platformdaki aktif lokantaların sayısı ise % 70’lik artışla 15.6 milyona ulaşırken, günlük ortalama teslimatların da % 35’lik artışla 423.200’e çıktığı bildirildi.

Parlak bilançonun yanı sıra toplantıda girişimin Massachusetts merkezli online sipariş ve ödeme platformu LevelUp’ı satın alacağı açıklandı.

Grubhub LevelUp Satın Aldı Bu satın almanın nakit 390 milyon dolar karşılığında gerçekleştirileceği belirtildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Grubhub CEO’su Matt Maloney, satın almanın şirketin daha önceki satın almalarından daha farklı bir amaca hizmet edeceğini söyledi. Maloney’in verdiği bilgilere göre satın alma, şirketin erişim alanını genişletmeye değil müşteriler ve restoranlar arasındaki bağlantıyı güçlendirmeye yarayacaktı.

Bu noktada; GrubHub’ın geçen yıl da ABD’nin ne önemli sipariş servislerinden Eat24’u 287.5 milyon dolara satın aldığı hatırlatıldı.

Grubhub İkinci Çeyrek Sonuçlarıyla Büyüledi 2008’de kurulan ve birkaç yıl önce Yelp’e 134 milyon dolar karşılığında satılan Eat24, geçtiğimiz Ağustos ayında Grubhub bünyesine katılmıştı. Keza LevelUp’ın teknolojisi ve ekibi, Grubhub’ın restoranlar için en kapsamlı çözümü sunmasına yardım edecekti. Sonuçta; sadık müşterilerine ödüller ve indirimler sunan mobil sipariş ve ödeme platformu, Chopt, Sweetgreen, Potbelly Sandwich Shop gibi popüler fast food zincirleri tarafından kullanılmaktaydı.

Kısacası, LevelUp’ın Grubhub bünyesine katılacak olması yemek teslimatı girişimine pek çok farklı yönden katkı sağlayacaktı.

Grubhub İkinci Çeyrek Sonuçlarıyla Büyüledi Diğer taraftan, onaylanma sürecinde olan satın alma işlemi tamamlandığında LevelUp personelini Grubhub şemsiyesi altında çalışacağı belirtildi.

Ayrıca anlaşmanın LevelUp’un operasyonlarını değiştirmeyeceği ve şirketin kendi markasıyla devam etmesinin mümkün olduğu bilgileri verildi. Tüm bunların ötesinde GrubHub’ın çarpıcı bir çeyrek performansı göstermesi, yeni rekorlara imza atması ve DoorDash, Uber Eats gibi rakiplerine rağmen etkileyici büyümesi ile yatırımcıları büyülemesi dikkat çekti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum