Yatırım yapmaya başla!

İklim Aktivisti Greta Thunberg, OPEC Genel Sekreteri Barkindo’ya Teşekkür Etti!

İsveçli genç aktivist Greta Thunberg, OPEC Genel Sekreteri Mohammed Barkindo’nun eleştirisini memnuniyetle karşılayarak teşekkür etti. Detaylar aşağıda;
İklim Aktivisti Greta Thunberg, OPEC Genel Sekreteri Barkindo’ya Teşekkür Etti!

16 yaşındaki İsveçli aktivist Greta Thunberg, OPEC Genel Sekreteri Mohammed Barkindo’ya eleştirisi için teşekkür etti. Barkindo’nun eleştirisini, iklim değişikliği konusunda eyleme geçilmesini isteyen genç protestocuların büyüyen hareketine en büyük iltifat olarak nitelendiren Thunberg Twitter’dan yaptığı paylaşımda; OPEC’in okul grev hareketi ve iklim kampanyacılarını en büyük tehditleri olarak gördüğünü belirtti.

Thunberg, geçen yıl İsveç parlamentosu dışında her Cuma günü iklim değişikliği ile mücadelede acil eylem ihtiyacı olduğunu vurgulamak için yaptığı protestolarıyla ün kazanmıştı.

İklim Aktivisti Greta Thunbergİklim değişikliği konusundaki politik eylemsizliği protesto eden 16 yaşındaki eylemci, Gelecek için Cumalar olarak da bilinen uluslararası bir kampanya başlatmış ve dünya çapında milyonlarca başka çocuk Thunberg’i takip etmişti. Eylemleri ile tüm dünyanın tanıdığı bir isim haline gelen Thunberg, TED konuşmalarıyla da çok konuşulmuştu.

Bu haftanın başlarında en güçlü petrol üreticileri, küresel pazara giden ham petrol miktarını kısıtlayan bir anlaşmayı imzalamak için Avusturya’da bir araya gelmişti.

 OPEC Genel Sekreteri Barkindo Viyana Toplantı Açıklama Petrol üreticileri kulübü ve müttefiki ortaklarının Salı günü toplanmasından kısa süre sonra konuşan OPEC Genel Sekreteri Mohammed Barkindo, iklim aktivistlerinin bilimsel olmayan saldırılarının belki de sektörleri için en büyük tehdit olduğunu söylemişti. AFP’ye de iklim değişikliğine bağlı aşırı hava olaylarının daha yaygın hale gelmesiyle, petrole karşı giderek artan bir seferberlik oluyor gibi göründüğünü aktarmıştı.

Ayrıca OPEC genel merkezindeki bazı meslektaşlarının çocuklarının onlara gelecekleri hakkında sorular yönelttiğini çünkü akranlarının sokaklarda sektörlerine karşı gösteriler yaptıklarını belirtmişti.

 OPEC Genel Sekreteri Eylemler Sektörümüze En Büyük Tehdit OPEC Genel Sekreteri konuşmasında özel olarak bir gruptan bahsetmese de yorumları Thunberg’in Gelecek için Cumalar hareketinden ilham alan son okul protestolarına işaret etmişti. Barkindo ayrıca petrole karşı “seferberliğin” “sektöre yapılan yatırım dahil politikaları ve kurumsal kararları belirlemeye başladığını da dile getirdi.

Ve AFP’ye; “Bu endüstrinin iklim değişikliği sorununa çözümün bir parçası olduğuna inanıyoruz” dedi. Barkindo’nun yorumları, iklim savunuculuğu organizasyonu 350.org’u yöneten ve 30 yıldan fazla süredir faaliyetlerde bulunan iklim aktivisti Bill McKibben’i de yoruma yönlendirdi. Kendisi OPEC Genel Sekreteri’nin açıklamalarına Twitter’dan; “iyi çalışmalarınız için herkese teşekkürler” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum