Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Madencilik Şirketi Greenidge Tahvil Satışında 50 Milyon Dolar Toplamayı Hedefliyor

Greenidge tahvil satışından yaklaşık 48.25 milyon dolar toplamayı hedefliyor. Detaylar şöyle...
Madencilik Şirketi Greenidge Tahvil Satışında 50 Milyon Dolar Toplamayı Hedefliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin ve kripto paralar tırmanışını sürdürürken, madencilik sektörü de büyümesini sürdürüyor. Sektörün bilinen firmalarından Greenidge, tahvil satışı yapacağını duyurdu. Şirket gerçekleştireceği tahvil satışından yaklaşık 48.25 milyon dolar toplamayı bekliyor.

Nasdaq listesinde yer alan firma, SEC dosyasına göre, 2026 yılına kadar 50 milyon dolar değerindeki %8.5’lik kıdemli tahvil satışı için bir sigortacı ile anlaşma imzaladı. Dosyalamada, aracılık sözleşmesi, sigortacılara şirketten toplam 5.200.000 dolara kadar ek bir anapara tutarı satın almaları için 30 günlük bir seçenek sunulduğuna yer verildi.

Greenidge, halihazırda borçlarını ödemek, sermaye harcamalarını ve gelecekteki satın almaları finanse etmek için kullanacağı satıştan yaklaşık 48.25 milyon dolar toplamayı umuyor.

Şirket bu ayın başlarında, 30 Eylül’de sona eren çeyrek için, BT destek sağlayıcısı Support.com ile birleşmesinden kaynaklanan yaklaşık 30 milyon dolarlık masraf nedeniyle 16 milyon – 19 milyon dolar aralığında net zarar beklediğini açıklamıştı.

Son dönemde madencilik sektörü, Çin hükümetinin baskıcı politikaları ile gündeme geliyor. Ülkede faaliyet gösteren pek çok madenci, baskılar nedeniyle tesislerini başka ülkelere taşımaya başladı. Madencilerin taşındığı başlıca ülkeler arasında Kuzey Amerika ve Kazakistan yer alıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu