Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Grayscale, Metaverse Pazarının Yıllık 1 Trilyon Dolar Gelir Sağlayacağını Belirtti

2025'te Metaverse dünyasından 400 milyar dolar gelir bekleniyor.
Grayscale, Metaverse Pazarının Yıllık 1 Trilyon Dolar Gelir Sağlayacağını Belirtti
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto yatırım devi Grayscale, Metaverse pazarının yıllık 1 trilyon doların üzerinde bir gelir sağlayabileceğini söyledi. Metaverse, Web 3.0 Sanal Bulut Ekonomileri raporuna göre oyun ve yaşam tarzı trendlerinin blok zincirinin dijital dünyalar için altyapı sağlama potansiyeli ile kesişmesinden yeni fırsatlar doğacak.

Grayscale, Decentraland gibi projelerin insanların etkileşim kurmasına, yönetmesine ve jeton kazanmalarına ve çevrimiçi harcadıkları zaman için gerçek dünya avantajları elde etmelerine izin verdiğini söyledi.

Şirket, insanların çevrimiçi ortamda giderek daha fazla zaman geçirdiğini ve aynı zamanda dijital alemlerde sosyal statü oluşturmak için para harcadıklarını sözlerine ekledi.

Varlık yöneticisi, sanal oyun dünyalarından elde edilen gelirin 2025’te 400 milyar dolara yükselebileceğini söyledi. Şirket, bu 400 milyar doların ezici çoğunluğunun, premium oyunlara yapılan harcamalara kıyasla oyun içi harcamalar olacağını belirtti.

Şirket üçüncü çeyrekte kripto için yaratılan toplam fonların 8,2 milyar dolar olduğunu, bunun 1,8 milyar dolarının Web 3.0 ve NFT’lere aktığını söyledi. Oyun uygulamaları için kaynak yaratma, üçüncü çeyrekte NFT’lerin diğer tüm sektörlerini gölgede bırakarak yaklaşık 1 milyar dolara ulaştı.

Grayscale, Facebook’un yatırım planı yaptığı Metaverse pazarının henüz yolun başında olduğunu belirtiyor. Bu pazarın başlıca tokenleri, Decentraland (MANA) ve Sandbox (SAND) oluyor. Her iki kripto para birimi son haftalarda büyük yükselişler kaydetti.

Metaverse, herhangi bir yerde bulunan insanların dijital ve fiziksel dünyaları kapsayan kalıcı, kullanıcıya ait bir internet ekonomisi oluşturmak için gerçek zamanlı olarak sosyalleşebilecekleri birbirine bağlı, deneyimsel, 3B sanal dünyalar olarak tanımlanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%