Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Grayscale’in Yönetimi Altındaki Kripto Varlıkların Değeri 53 Milyar Dolara Ulaştı

Varlık yöneticisinin Bitcoin rezervleri artmaya devam ediyor. İşte son veriler...
Grayscale’in Yönetimi Altındaki Kripto Varlıkların Değeri 53 Milyar Dolara Ulaştı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en büyük kripto varlık yönetimi firmalarından biri olan Grayscale, dijital AUM’sinin toplam değerinin 52,8 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Firma yönetim altında 36 milyar dolardan fazla BTC varlığına sahip.

Ethereum, dijital varlık yönetimi firmasının en büyük ikinci holdingidir. Grayscale son birkaç ay içerisinde, kripto varlığına olan talebin artması nedeniyle ETH varlıklarını önemli ölçüde genişletti.

Varlık yöneticisi, BTC ve ETH’ye ek olarak Ethereum Classic Trust, Litecoin Trust ve Bitcoin Cash Trust’ı elinde tutuyor. Grayscale, 2021’in başından bu yana kripto tekliflerini önemli ölçüde genişletti. Şirket geçtiğimiz günlerde varlık portföyüne Solana’yı eklediğini duyurmuştu.

Grayscale kripto varlıkları
Kaynak: Grayscale

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, sekiz yıldır yatırımcılara sürekli gelişen dijital para birimi ekosistemine verimli bir şekilde yatırım yapma olanağı sunduklarını söyledi. Sonnenshei, BTC ve ETH’nin ötesinde yatırımcılara yeni varlıklar sunmaya devam edeceklerini belirtti.

Kripto para piyasasının değeri 2021’de %250’nin üzerinde büyüme kaydetti. Bu yıl fiyat kazanımları açısından kurumsal yatırımcılar altcoinler yerine BTC’yi tercih etti.

GCM Yatırım Banner

Grayscale, BTC varlıklarının değerinde istikrarlı bir büyüme gördü. Dijital varlık yönetimi firması 600.000’den fazla BTC’ye sahip. Şirket ayrıca, 12 milyondan fazla Ethereum Classic ile birlikte yönetim altında yaklaşık 3 milyon ETH bulunduruyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.