Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Grayscale’in Yönetimi Altındaki Kripto Varlıkların Değeri 53 Milyar Dolara Ulaştı

Varlık yöneticisinin Bitcoin rezervleri artmaya devam ediyor. İşte son veriler...
Grayscale’in Yönetimi Altındaki Kripto Varlıkların Değeri 53 Milyar Dolara Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük kripto varlık yönetimi firmalarından biri olan Grayscale, dijital AUM’sinin toplam değerinin 52,8 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Firma yönetim altında 36 milyar dolardan fazla BTC varlığına sahip.

Ethereum, dijital varlık yönetimi firmasının en büyük ikinci holdingidir. Grayscale son birkaç ay içerisinde, kripto varlığına olan talebin artması nedeniyle ETH varlıklarını önemli ölçüde genişletti.

Varlık yöneticisi, BTC ve ETH’ye ek olarak Ethereum Classic Trust, Litecoin Trust ve Bitcoin Cash Trust’ı elinde tutuyor. Grayscale, 2021’in başından bu yana kripto tekliflerini önemli ölçüde genişletti. Şirket geçtiğimiz günlerde varlık portföyüne Solana’yı eklediğini duyurmuştu.

Grayscale kripto varlıkları
Kaynak: Grayscale

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, sekiz yıldır yatırımcılara sürekli gelişen dijital para birimi ekosistemine verimli bir şekilde yatırım yapma olanağı sunduklarını söyledi. Sonnenshei, BTC ve ETH’nin ötesinde yatırımcılara yeni varlıklar sunmaya devam edeceklerini belirtti.

Kripto para piyasasının değeri 2021’de %250’nin üzerinde büyüme kaydetti. Bu yıl fiyat kazanımları açısından kurumsal yatırımcılar altcoinler yerine BTC’yi tercih etti.

Grayscale, BTC varlıklarının değerinde istikrarlı bir büyüme gördü. Dijital varlık yönetimi firması 600.000’den fazla BTC’ye sahip. Şirket ayrıca, 12 milyondan fazla Ethereum Classic ile birlikte yönetim altında yaklaşık 3 milyon ETH bulunduruyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu