Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Grayscale: Kripto Piyasasında Toparlanma ABD’de Yumuşak İnişe Bağlı

Dijital varlık yöneticisi Grayscale, kripto para piyasasında olası bir toparlanmanın, ABD ekonomisinde yaşanacak yumuşak bir inişe bağlı olduğunu belirtti.
Grayscale: Kripto Piyasasında Toparlanma ABD’de Yumuşak İnişe Bağlı
Son Güncelleme: 
Yorum

Dijital varlık yöneticisi Grayscale, makro faktörlerin artık kripto piyasası için en büyük risk olabileceğini ve devam eden bir toparlanmanın ABD ekonomisinin durgunluğu önleyecek yumuşak inişi gerçekleştirme yeteneğine bağlı olacağını belirtti.

Grayscale araştırma direktörü Zach Pandl raporda, “Ekonomi tökezlerse veya Federal Rezerv gerçek oranları daha da artırırsa, kripto para toparlanması kısa vadede duraklayabilir.” açıklamasında bulundu.

FED’in işaret ettiği toparlanma, işsizlikte keskin bir artış olmadan yüzde 2’lik enflasyon hedefine ulaşmayı içeriyor ve bazı uzmanlar buna ulaşmanın zor olacağını öne sürüyor.

Bitcoin, Temmuz ayında çoğunlukla durgundu ancak Pandl, ekonomik veriler yumuşak iniş tezini desteklemeye devam ederse, büyük token değerlemelerinin diğer riskli varlıklardaki ralliyi yakalayabileceğini söyledi.

Pandl, Bitcoin’in egemen olmayan alternatif bir para sistemi ve bir enflasyon koruması olarak altına alternatif olarak rolü göz önüne alındığında ve FED’in uzun bir hedefin üzerinde enflasyon dönemini geçirmeye karar vermesi halinde yükselebileceğini düşünüyor.

Bununla birlikte, yumuşak bir inişin garanti edilmediğini ve bu nedenle piyasalar tarafından mevcut durumun bir dereceye kadar fiyatlandığını söyledi. Bitcoin bu süreçte 569 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 29.300 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%