Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Gram Altın için Rekor 2018 Tahmini!

Yılbaşından bu yana genel olarak olumlu bir seyir izleyen ve yatırımcısına %19'luk bir kazanç getiren gram altın için uzmanlar, 2018 yılında rekor düzeyde bir tahminde bulundu.

2017 yılı altın cephesinde oldukça iyi geçti. Gram altın üst üste kırdığı rekorlar sayesinde zirveden inmezken, analistler bu yükselişin önümüzdeki yıl içerisinde de devam edeceğini öngörüyor. Altının gram fiyatı için beklenen tahmin ise 181 lira!

2017 yılına 130 liradan giriş yapan gram altın, 165,5 lira ile tarihi zirveyi görmüştü.

Gram altın bu sabah güne 156 lira seviyesinden başladı. Vergi reformu tasarısındaki endişeyle yükselişe geçen altın için uzmanlar hafif bir düşüş bekliyor. Ancak yılbaşından bu yana sürekli yükseliş eğiliminde olan altının, 2018 yılında da yukarı yönde hareket edeceği bekleniyor. 2017 yılının Ocak ayından bu yana yatırımcısına %19 getiri sağlayan gram altın, her zamanki gibi en güvenilir yatırım aracı olmaya devam ediyor. Kasım ayında ise külçe altın en fazla kazandıran yatırım aracı olmuştu.

AA Finans Analisti İslam Memiş, gram altının 2018 yılında 181 liraya kadar tırmanacağını düşünüyor.

İslam Memiş’in tahmini şu an 155 lira olan gram altın için çok uç gibi görünse de aslında gayet makul. Hele ki yıl içerisinde 165 liranın üzerini gördüğü düşünülürse! Bu sene küresel anlamda oldukça sancılı geçti. ABD ve Kuzey Kore arasında yaşanan füze krizi günlerce gündemi meşgul etti. Şimdi de Başkan Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığını açıklaması tüm dünyanın odak konusu haline geldi. Altın ise böylesi bir risk ortamında en güvenilir yatırım aracı olma özelliğini korudu.

Bitcoin gibi kripto paraların çökmesinin, savaş ve siyasi riskler gibi nedenlerin yatırımcıyı altına yönlendireceği tahmin ediliyor.

Sanal paralar hakkında çıkan söylentiler dur durak bilmeden devam ediyor. Merkez bankaları bir yandan, analistler bir yandan sürekli yeni uyarılarda bulunuyor. Son olarak Bitcoin’in kurucularından Emil Oldenberg’in elindeki tüm varlıkları satarak Bitcoin’i riskli bulması kafaları iyice karıştırdı. Alnus Yatırım Araştırma Uzmanı Vahap Taştan’a göre sanal paraların çökmesi, savaş ve siyasi olaylar gibi faktörler yatırımcıyı altına yaklaştırıyor. Gram altında olduğu gibi ons altında da 2018 yılı için yukarı yönlü bir hareket olacağı tahmin ediliyor.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Altın kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle