Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Graınturk’un Borsada Dahil Olacağı Endeksler Açıklandı!

Halka arz sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanan Graınturk’un borsada işlem göreceği endeksler duyuruldu. İşte detaylar;
Graınturk’un Borsada Dahil Olacağı Endeksler Açıklandı!
Yorum

Borsa İstanbul’a yeni katılan şirketlerden biri olan Graınturk’un dahil olacağı endeksler paylaşıldı. Borsa İstanbul’un Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada şirketin Yıldız Pazar’da işlem göreceği belirtildi. Şirket toplamda 8 endekste işlem görmeye başlayarak yatırımcıların takibine sunulacak.

Açıklamada Graınturk’un 26 Nisan’dan itibaren BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Katılım Tüm, BIST Hizmetler, BIST Toptan Ticaret ve BIST İstanbul endekslerine dahil edileceği ifade edildi.

Endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısının 125.000.000 ve fiili dolaşımdaki pay oranının yüzde 20 olarak dikkate alınacağı açıklandı.

13 Nisan tarihinde halka arzı onaylanan ve 24 Nisan’da sonuçları açıklanan şirketin halka arz büyüklüğü 440 milyon TL olarak gerçekleşmişti. 25 milyon pay, 1 milyon 248 bin 19 yatırımcıya dağıtılmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu