Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Graınturk Tarım’ın Halka Arzına Dair Tüm Detaylar

SPK tarafından halka arzı onaylanan Graınturk Tarım, 17,6 TL’den 18-19 Nisan tarihlerinde halka arz edilecek. İşte detaylar;
Graınturk Tarım’ın Halka Arzına Dair Tüm Detaylar
HABER GİRİŞ

Graınturk Tarım’ın halka arzı 13 Nisan tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı. Şirketin halka arz büyüklüğü 440 milyon TL olacak. Graınturk hissesi 17,6 TL’den halka arz olacak ve Borsa İstanbul’da GRTRK koduyla işlem görecek.

Şirketin halka arz tarihinin 18 – 19 Nisan olduğu açıklanırken halka arz gelirlerinin yüzde 55-60’ı işletme sermayesi, yüzde 40-45’i planlanan yeşil enerji yatırımlarının finanse edilmesi amacıyla kullanılacak.

Halka arz süreci sermaye artırım yolu ve ortak satış yöntemiyle gerçekleşecek. Halka arza açıklık oranının yüzde 20 seviyesinde olacak ve toplamda 25 milyon adet lotun dağıtımı yapılacak.

Graınturk Tarım Ne iş Yapıyor?

2014 yılında İstanbul’da kurulan Graınturk Tarım A.Ş. hem yerel hem de uluslararası platformlarda tarımsal emtia ticareti alanında faaliyet gösteriyor.

2021 yılında Özova Hububat Tarım Ürünleri, Platinyum Tarım Ürünleri ve Grain Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk firmalarını bünyesine katarak rekabet gücünü artırdı.

GCM Yatırım Banner

Grainturk ve grup şirketleri ticaret, depolama ve pamuk işleme tesisleri ile faaliyet bölgelerinde üretilen tarımsal emtianın büyük bir kısmının alım-satımını ve işlemesini gerçekleştiriyor. Böylece bölgenin kalkınmasına, un yem ve tekstil sanayilerinin yıllık ihtiyacının arzına büyük katkı sağlıyor.

Şirket, ELÜS (Elektronik Ürün Senedi) ve TÜRİB (Türkiye Ürün İhtisas Borsaları) üzerinden Lisanslı Depolarda muhafaza edilen ürünlere yönelik gerçekleştirilen alım-satım faaliyetleriyle hem çiftçiye hem üreticiye hem de tarımsal emtia yatırımı yapmak isteyen yatırımcılara devlet garantisi ve teşviklerle imkanlar sunmuş ve bu faaliyetlerini emin adımlarla sürdürüyor.

Türkiye ekonomisinin lokomotifi, katma değer yaratan tarım sektörüne yatırım yaparak gelecekte de fırsatları değerlendirecek olmanın kararlılığıyla faaliyetlerine devam ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın