Yatırım yapmaya başla!

Gradient Adlı Uygulama Kullanıcıların Fotoğraflarını Benzedikleri Ünlülerle Eşleştiriyor

Kullanıcıların fotoğrafları üzerinden hizmet sunan yeni bir uygulama daha viral oldu. Gradient adlı yazılım insanları en çok benzedikleri ünlü kişilikler ile eşleştiriyor.
Gradient Adlı Uygulama Kullanıcıların Fotoğraflarını Benzedikleri Ünlülerle Eşleştiriyor

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber hayatımıza her geçen gün yeni bir uygulama giriyor. Bu uygulamalardan bazıları ise kullanıcılardan büyük ilgi görüyor ve kısa sürede dünya genelinde ses getiriyor. Son dönemde bu uygulamalara başlıca örnek olarak FaceApp’ı gösterebiliriz.

İnsanların yıllar sonraki ya da yıllar önceki halini gösteren uygulama güvenlik endişeleri ile gündeme gelmişti. FaceApp’ın popülerliğini kaybetmeye başladığı şu günlerde yeni bir fotoğraf uygulaması daha ortaya çıktı.

Bu uygulama kullanıcıların fotoğraflarını benzedikleri ünlüler ile eşleştiriyor. Gradient adlı yazılım kısa sürede viral uygulama haline geldi ve çok sayıda kullanıcı tarafından indiriliyor. Play Store ve App Store mağazalarında yerini alan uygulama Gradient – You Look Like adı ile yayınlanmış durumda. Gradient uzun süreli kullanım için ücretli hizmet veriyor.

Yeni Fotoğraf Uygulaması Gradient!

Yeni Fotoğraf Uygulaması Gradient!

iOS ve Android mağazalarında son dönemin yeni viral uygulaması Gradient, bir süreliğine ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Belirli bir zaman aşımından sonra uygulamanın kullanılması için ödeme yapılması gerekiyor. Ödemeler otomatik sistem ile alındığından uzmanlar kullanıcıları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Gradient sahip olduğu yapay zeka uygulaması ile kullanıcıların fotoğraflarını benzedikleri ünlüler ile eşleştiriyor.

Paylaşım selfie yöntemiyle yapılıyor. Gradient’i kullanan kişiler, uygulamanın son derece başarılı sonuçlar ortaya koyduğunu söylüyor. Tabi uygulama ile ilgili akıllara gelen ilk soru kullanıcıların veri güvenliği olmakta. Halihazırda kullanılan tüm uygulamalar telefonlara ilk yüklendiğinde kullanıcılardan belirli izinler talep ediyor. Ancak Gradient doğrudan insanların fotoğraflarını topladığı için ayrı bir tartışma konusu ortaya çıkıyor.

FaceApp’ın kullanıcı sözleşmesine detaylıca bakıldığında kullanıcıların fotoğraflarının farklı amaçlarla kullanılabileceği yazıyordu. Bender ifadelere Gradient’in kullanıcı sözleşmesinde de rastlamak mümkün. Sözleşmenin başında görsellerle ilgili herhangi bir sahiplik ifadesi yer almazken metnin ilerleyen bölümlerinde fotoğrafların kullanılmasına yönelik izinlerden bahsediliyor.

Sözleşmede Kafa Karıştırıcı İfadeler

Sözleşmede Kafa Karıştırıcı İfadeler

Gradient’in kullanıcı sözleşmesinde kafa karıştırıcı başka detaylar da mevcut. Uygulama kullanıcılara fotoğraflarının herhangi bir şekilde depolanmayacağını ve başka bir ortam ile paylaşılmayacağını söylüyor. Ancak aynı sözleşmenin içerisinde uygulamanın iyileştirilmesi için toplanan verilerin belirli amaçlar ile kullanılabileceği ifadesi mevcut.

Genel itibariyle kullanıcı sözleşmesine bakıldığında uygulamanın kullanımında dikkatli olunması gerektiği anlaşılıyor. Halihazırda fotoğraf toplayan bir uygulamanın güvenlik endişelerine neden olması son derece olağan bir durum.

Gradient’in ücretsiz deneme süresi 3 gün olarak belirlenmiş. Daha sonrasında devam etmek isteyen kullanıcıların 100 TL’nin üzerinde bir ödeme yapması gerekiyor. Ücretsiz kullanımdan sonra ödeme yapmak istemeyen kullanıcıların aboneliklerini iptal etmesi gerekiyor. Yoksa otomatik olarak hesabınızdan para çekilebilir. Kısa sürede viral olan Gradient uygulamasına olan tepkiler önümüzdeki günlerde nasıl gelişecek bekleyip göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum