Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gözler FED Başkanı Powell’a Çevrildi! Altın ve Gümüş Düşüşte

Küresel piyasalarda gözler FED Başkanı Powell’ın konuşmasına odaklanmışken, değerli metallerden altın ve gümüş düşüş seyrinde hareket ediyor. Detaylar haberde...
Gözler FED Başkanı Powell’a Çevrildi! Altın ve Gümüş Düşüşte
HABER GİRİŞ

Küresel piyasalarda gözler ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’ın Avrupa Merkez Bankası konferansında konuşmasına odaklandı. Powell’ın konuşması öncesinde değerli metallerden olan altın ve gümüş haftanın ikinci gününe düşüş seyrinde başladı.

FED Başkanı Powell’ın açıklamalarının yakından takip edileceği güne ons altın sınırlı düşüş ile başladı. Bayram tatili öncesi gösterdiği yükseliş hareketleri ile dikkatleri çeken ons altın düşüş eğilimini devam ettiriyor.

Yeni haftaya hafif düşüş eğiliminde giren ons altın yazım sırasında yüzde 0,11’lik düşüş ile 2 bin 329 dolardan işlem gördü. Haziran ayını kırmızı mum ile kapatan ons altının Temmuz ayıdaki yönü yakından takip edilecek.

Ons altın düşüş yönündeyken, gram altın hafif yükseliş seyrinde. Yazım sırasında 2 bin 448 TL’den işlem gördü.

Değerli metallere yönelik analizlerini yayımlayamaya devam eden GCM Yatırım, günün önemli seviyelerini 2320-2330 olarak kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Pozitif yönlü beklentinin pekişebilmesi için 2330 seviyesi üzerinde kalıcı fiyatlamalara ihtiyaç duyulabileceği kaydedildi.

Gümüş Düşüş Seyrini Sürdürüyor

Bunun yanında ons gümüşte de seyir değişmedi. Yeni haftaya sınırlı düşüş ile başlayan ons gümüş bu görünümünü haftanın ikinci günü devam ettirdi.

Yazım sırasında yüzde 0,31’lik düşüş seyrinde olan ons gümüş 29,36 dolardan işlem görüyor. GCM Yatırım raporunda 29,00-29,50 seviyesini gününün önemli seviyesi olarak kaydetti.

Gümüşte pozitif yönlü beklentinin pekişebilmesi için 29,50 seviyesi üzerinde kalıcılığı görmenin gerekebileceği not edildi. Gram gümüş ise yazım sırasında yüzde 0,13’lük düşüş göstererek 30,90 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.