Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gözde Coinler! Kurumsal Girişler Bu 3 Altcoine Akıyor!

Geçen hafta boyunca Bitcoin fonları çıkışlar görürken Solana, XRP ve Cardano gibi önde gelen altcoinler haftalık 16 milyon dolarlık giriş elde etti. Detaylar haberde;
Gözde Coinler! Kurumsal Girişler Bu 3 Altcoine Akıyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

CoinShares verilerine göre kripto fonları, kurumsal yatırımcılardan art arda on bir hafta süren devasa sermaye girişlerinin ardından geçen hafta ilk çıkışlarını kaydetti. Düşüşün temel nedeni ise Bitcoin (BTC) fonlarında son dönemde yaşanan çıkışlar oldu.

BTC fonları 32,8 milyon dolarlık yatırımcı sermayesi çıkışı görürken altcoinler bu eğilimi tersine çevirdi ve yatırımcılardan girişler gördü.

Haftalık Kripto Fon Akışlarında Altcoinler Parlıyor

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı geçen hafta yaklaşık yüzde 7’lik bir gerileme yaşadı. Solana (SOL), Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) gibi altcoinler de benzer fiyat düşüşleri kaydetti.

Kurumsal Kripto Akış Raporu
Kaynak: CoinShares

CoinShares’in fon raporuna göre kurumsal yatırımcılar, varlıkların fiyatlarındaki haftalık düşüşe rağmen Solana, XRP ve Cardano gibi altcoinlere sermaye akıttı.

Pazartesi günü erken saatlerde yayımlanan rapora göre SOL, ADA ve XRP’ye toplam 16,3 milyon dolarlık giriş kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

CoinShares’teki analistler, Bitcoin’de görülen sermaye çıkışlarını yatırımcılar arasındaki duyarlılıktaki bir değişimden ziyade kar elde etmeye bağladı. BTC fonları, yılın başından bugüne kadar 1,6 milyar dolar elde etti.

Bitcoin’in yanı sıra Ethereum (ETH) ve Avalanche (AVAX) gibi altcoinler de çıkış yaşadı. Rapora göre fon akışlarındaki büyük değişime rağmen alım satım faaliyetleri haftalık ortalama 3,6 milyar doların üzerinde kaldı.

Analistler, fon akışları ile varlık fiyatları arasında doğrudan bir korelasyon bulunmadığına da dikkat çekti.

BTC fonları kitlesel çıkışlar kaydedip SOL, XRP ve ADA yatırımcılardan girişler alırken dört kripto para biriminin de fiyatlarında düşüş yaşandı. SOL, XRP ve ADA fiyatları sırasıyla yüzde 8,5, yüzde 6,5 ve yüzde 11,24’e varan düşüşler gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.