Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Göstergeler Uyarıyor: MATIC için Düşüş Derinleşebilir!

İlk 10 kripto para birimi içinde son 24 saatte en fazla düşüş yaşayanlardan biri olan Polygon için düşüş derinleşebilir uyarısı geldi! Detaylar haberde;
Göstergeler Uyarıyor: MATIC için Düşüş Derinleşebilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası, yılın son gününe genel düşüş trendi içinde girerken, önde gelen altcoinlerin çoğu kırmızı görünüm hakimiyetinde. Piyasa değerine göre sıralamada ilk 10 içinde yer alan Polygon (MATIC), Dogecoin ile birlikte son 24 saatte en fazla kayıp yaşayan önde gelen altcoinlerin başını çekiyor.

Son dört gün üst üste kırmızı mum yakarak önemli değer kaybı yaşayan MATIC fiyatına ve fiyatın gidebileceği noktalara dair dikkat çekenler şöyle sıralanıyor:

  • MATIC, düşüş eğilimi gösteren bir piyasa yapısında seyretmeye devam ediyor.
  • Fiyat 0.7652 doların altına düşebilir.
  • 0.7781 dolar seviyesinin üzerinde bir kırılma, yukarıdaki tahmini geçersiz kılar.

MATIC Fiyatı Ne Durumda?

28 Aralık tarihinden bu yana MATIC, 0.7652 dolar seviyesinden birkaç fiyat reddi yaşadı. Ek olarak, amiral kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) son zamanlardaki yatay piyasa yapısı da altcoin piyasasının yükselmesini engelledi.

BTC’nin işlem aralığı, işlem hacmini baltaladığından MATIC o zamandan beri düşüşte ve birkaç destek seviyesini kırdı. Haber yazımı itibarıyla 0.7675 dolardan işlem görüyor ve 0.7652 doların altına düşmenin eşiğinde.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

MATIC’in son sert düşüşü, 0.7827 dolar, 0.7755 dolar ve 0.7736 dolar noktalarındaki destekler de dahil olmak üzere birkaç desteği kırdı. Ancak teknik göstergeler fiyatın daha da düşebileceğini gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

Göstergeler Düşüş Eğilimini Destekliyor

Özellikle, göreceli güç endeksi (RSI) üst aralıklardan aşırı satım bölgesine düştü. Bu, alım baskısının azaldığını ve satış baskısının arttığını ortaya koymakta.

Denge hacmi (OBV) de istikrarlı bir şekilde düştü ve bu, işlem hacmindeki düşüşün satın alma baskısını hafifletmeye katkıda bulunduğunu gösteriyor. Buna ek olarak, Chaikin Money Flow (CMF) ‘0’ değerinin altında, bu da haber yazımı esnasında ayıların piyasada daha fazla etkiye sahip olduğunu pekiştiriyor.

Bu nedenle, satış baskısı önümüzdeki birkaç saat veya gün içinde artarsa, MATIC 0.7652 doların altına düşebilir ve 0.7571 dolar veya 0.7524 dolar civarında yeni destek bulabilir.

MATIC, fiyatın tersine dönmesini etkileyebilecek birçok koşuldan biri olan aşırı satış bölgesinde olduğundan, bu bölgeler indirimli satın alma fırsatları olarak da değerlendirilebilir.

Bu Seviyeyi Kırabilirse Düşüş Trendi Sonlanabilir

Diğer yandan, 0.7781 doların üzerinde bir kırılma, yukarıdaki eğilimi geçersiz kılacaktır. Ancak boğaların öncelikle 0.7755 dolar ve 0.7736 dolardaki engelleri aşması gerekiyor.

Buna bağlı olarak yatırımcılar, fiyatın tersine dönmesi için CMF’nin ‘0’ çizgisini geçmesini ve aşırı satım bölgesindeki RSI reddini aramalıdır. Bu, short pozisyonları kapatmak için açık bir sinyal niteliğinde olacaktır.

Aktif Adres Sayısındaki Azalış, Düşüş Eğilimine Neden Oldu

Santiment’e göre, MATIC’in aktif adres sayısı son bir saatte neredeyse sabit kaldı. Buna ek olarak, ağırlıklı hissiyat, aşağı yönlü bir hissiyata işaret ederek hafifçe negatif bölgeye düştü.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Bu nedenle, durgun sayıda aktif adres satın alma baskısını baltalayacak ve düşüş eğilimi satış baskısını daha da artıracaktır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.