Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Göstergeler Bu Altcoin için Uyarı Veriyor: Boğalar İnce Çizgide!

Piyasa değerine göre en büyük 5. kripto para biriminin piyasasında ayılar ve boğalar üstünlük kurma peşinde! BNB pazarında kazanan hangi taraf olacak?
Göstergeler Bu Altcoin için Uyarı Veriyor: Boğalar İnce Çizgide!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Az sayıda kripto para birimi dışında çoğu dijital varlığın belirli bir fiyat aralığı içinde sıkışma gösterdiği kripto piyasasında Binance Coin’in (BNB) fiyat hareketleri yakından takip ediliyor. Türkiye’de çok sayıda yatırımcısı bulunan altcoin, yükseliş yolunu yeniden kazanmış görünse de son göstergeler yatırımcılara bazı uyarılar veriyor.

BNB Chain zincirinin yerel kripto para birimi olan BNB, yatırımcıların yılın son günlerinin yanı sıra 2023 yılında en iyi performans göstermesini beklediği kripto varlıkların başında geliyor. Dolayısıyla altcoinin fiyat hareketleri çoğu yatırımcının radarında.

BNB Fiyatında Güncel Durum

İşte BNB’nin güncel fiyatına ve fiyatın gidebileceği noktalara dair önemli noktalar:

  • Bazı göstergeler, BNB’deki son düşüş hareketinin yeniden canlanıp devam edebileceği uyarısı veriyor.
  • Gün içi zirve seviyesi olan 245.08 dolarda BNB’nin güçlü bir dirençle karşılandığı gözlemlendi.
  • BNB boğaları, ayıları saf dışı bırakıp yeni bir trend oluşturana kadar mücadeleye devam etmek durumunda.

BNB fiyatı son 24 saat boyunca 242.22 dolar ile 245.08 dolar arasında dalgalandı ve ayılar piyasada önemli bir yer tutarak varlıklarını hissettirdi. Ancak haber yazımı itibarıyla bu olumsuz ivmenin biraz olsun ortadan kalktığı ve boğaların piyasa kontrolünü ele geçirerek fiyatı yüzde 0.20 artışla artışla 243.65 dolar civarına çıkardığı görülüyor.

Yükseliş İvmesi Mevcut Olsa da Bazı Veriler Dikkat Diyor!

Bu gelişme, altcoinin piyasa kapitalizasyonunu yüzde 0.19’luk bir artışla 38,985,231,966 dolara yükseltti. Ancak 24 saatlik işlem hacminin yüzde 6.18’lik düşüşle 300,981,492 dolara gerilemesi, mevcut eğilimin devam etme olasılığının düşük olduğunu ve bir tersine dönüşün yakın olabileceğine işaret ediyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

BNB Piyasasında Üstünlük Mücadelesi

Üst bant 244.2 ve alt bant 242.0 noktasına dokunurken, Bollinger Bantları (BB), BNB piyasasında satış baskısının arttığını gösteriyor. Bu düşüş eğilimi, aşağı yönlü yutan mum modeli tarafından destekleniyor.

Şu an için Coppock eğrisi 0.6’lık bir değerle yukarıyı gösteriyor, bu da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu ve savaşmaya devam etmeleri halinde piyasanın kontrolünü ele geçirebileceklerini gösteriyor.

55.02 değerindeki Stok RSI değeri, istikrarlı bir pazara işaret ediyor, bir kırılma olasılığını artırıyor ve kısa vadede olumlu bir tersine dönüş öngörüyor. Bu durum yatırımcıların umutlu olmasını sağlıyor. Fiyatların yukarı dönmesi muhtemel olsa bile, stokastik RSI, sinyal çizgisinin altına düştüğü için bu artık daha az olasıdır. Bu ise satış baskısının alım baskısından daha ağır bastığının bir işaretidir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

BNB fiyatlarındaki yükseliş momentumu, hareketli ortalama yakınsama/ıraksama (MACD) göstergesinin pozitif bölgede olmasıyla ortaya koyuluyor. Haber yazımı esnasında MACD mavi çizgisi, 0.1 değeriyle desteklenerek sinyal çizgisinin üzerinde yükseliyor.

Bir saatlik fiyat grafiğindeki göreceli güç endeksi (RSI) 48.89 ve aşağı doğru giderek aşırı satış bölgesine ulaşıyor. Bu RSI modeli, boğaların yorulduğunu ve dolayısıyla yakın gelecekte daha fazla negatif hakimiyetin beklenebileceğini gösteriyor.

Elder Güç Endeksi (EFI), 0 çizgisinin altına düştüğünde düşüş piyasası hissi tahmin edilmektedir. EFI şu anda -17’de ve aşağıya gidiyor. Bu durum BNB piyasasındaki mevcut düşüş eğiliminin muhtemelen devam edebileceğine işaret ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

BNB’nin yükseliş eğilimi, birkaç göstergenin başka bir ayı koşusuna işaret etmesine rağmen, boğaların savunma gücüne göre devam edebilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın