Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Google’ın Zürih Ofisi Tüm Dünyanın Çalışmak İstediği Yer Haline Geldi!

Dünyanın en şanslı çalışanları tanımını fazlasıyla hak eden Google çalışanlarının sahip olduğu olanakları görmeye hazır mısınız? İşte size iş yerinizi sorgulatacak mükemmel Zürih ofisi;
Google’ın Zürih Ofisi Tüm Dünyanın Çalışmak İstediği Yer Haline Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2017’de en çok çalışılmak istenen şirketler listesinde 6. kez zirveye yerleşen Google, Zürih’teki ofisiyle dünya üzerindeki tüm çalışanları kıskandırmakla kalmıyor, kendi çalışanlarını da adeta Zooglers’ların kuyusunu kazmaya yönlendiriyor.

Şaka bir yana Google’ın Avrupa’daki en büyük ofisi olma özelliğini de taşıyan Zürih şubesi öyle ayrıcalıklara sahip ki orada çalışabilmek için can atmak gayet normal. Zaten şubede çalışanlara Zooglers şeklinde özel bir isim verilmesinin nedeni de bunlar. Bakalım, gören hemen herkese iş yerini sorgulatacak Zürih ofisi nasıl bir yer?

Zürih’teki Google ofisinin dünyanın en sıra dışı iş yerleri arasında yer aldığını söyleyerek başlayalım.

Dünyanın En Sıra Dışı İş Yerleri Arasındaki Google KampüsüTabii, bu sıra dışılık olumsuzluğundan değil alışkın olmadığımız şekilde olumlu yönlerinden geliyor! Sonuçta; dünya üzerinde kaç kişi kaydırağı, yatağı, spor salonu, konsept kafeteryaları, kütüphanesi ve daha bilimum ayrıcalığı olan bir iş yeriyle karşılaşmıştır ki?

İşte bu nedenle de Google’ın Zürih ofisinde çalışanların Zooglers gibi özel bir isim almaları olağan!

Google Çalışanlarına Zooglers DeniyorEski bir bira fabrikasının olduğu alana inşa edilen ve Zürih Gölü’nün kenarında yer alan ofiste ortalama 2000 Google çalışanı bulunuyor. Farklı temalarla hazırlanan salonlar, çalışanlara harika mekanlar sunuyor.

Kimileri 100 farklı bitkinin bulunduğu orman salonunda huzur içinde işini yaparken, kimileri kafeteryalarda kahvesini yudumlayarak çalışıyor.

100 Farklı Bitkinin Bulunduğu Orman SalonuHiçbir çalışanın yemeklere 100 metreden fazla uzaklıkta bulunmaması görüşünü benimseyen şirketteki her çalışan ücretsiz yiyeceklerden faydalanıyor.

GCM Yatırım Banner

Bu noktada; tüm zamanların en zengini olan Jeff Bezos’un çalışanlarına ücretsiz yemek hizmeti vermediğini hatırlatmak istedim. Hatta değil ücretsiz yemek Bezos iyi bir çalışma ekibinin iki pizzayla doyabilecek kalabalıkta olması gerektiğini düşünüyor. Neyse, iç karartmadan Zooglers’lara dönelim!

Kampüsün içinde Stockholm, Hamburg gibi farklı şehirlerin temalarıyla tasarlanmış kahve durakları var.

Fraklı Temalarla Hazırlanmış Kahve Durakları VarÇalışanlar katlar arasında kaykayları ya da itfaiye direklerini kullanarak eğlenceli bir şekilde geçiş yapabiliyor.

İlaveten; masa tenisi, langırt gibi oyunlar oynayabilecekleri bir alan, rahatlayabilecekleri bir masaj ve spor salonu gibi imkanlar da var.

Google Zürih Ofisi Çalışanların Oyun Oynayabileceği AlanlarÖğleden sonraları kampüste saat 5’te çalan Heidi’nin tema müziği ise Zooglers’lar için barda buluşma vaktinin geldiğini haber veriyor.

Neticede çalışanların çoğunun kalıcı masasının bulunmadığı Google kampüsü, çalışanlarına harika imtiyazlar sağlıyor. İşte bu nedenle de, Zooglers’ları herkes kıskanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.