Yatırım yapmaya başla!

Google, Spotify ve Apple Music’e YouTube Remix ile Rakip Oluyor!

Popüler müzik uygulamaları Spotify ve Apple Music’e Google’dan yeni rakip geliyor. İşte detaylar…
Google, Spotify ve Apple Music’e YouTube Remix ile Rakip Oluyor!

Son yıllarda dünyanın en çok kullanılan müzik servisleri arasında Spotify ve Apple Music başı çekmektedir. Özellikle son dönemde Apple Music’’in hızla artan abone sayısı ile Spotify’ı yerinden edebileceği konuşulmaya başlanmıştı.

Bu iki müzik platformunun kıyasıya rekabetine, bir başka teknoloji devi Google, YouTube Remix ile ortak olmaya hazırlanıyor. Google’ın aslında halihazırda bir müzik servisi mevcuttu. Android mağazasında yer alan Google Play Müzik uygulaması geride kalan dönemde yeterince ilgi görmemişti.

YouTube Remix Geliyor

Google, müzik servisinde olan eksikliğini, dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube’un gücünden faydalanarak yapmayı planlıyor. Şu an kullanımda olan Google Play Müzik uygulamasının yerine YouTube Remix’in alması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde YouTube, müzik dinleyenlere daha fazla reklam gösterimi uygulayacağını açıklamıştı. Buradan yola çıkarak Google’ın abonelerini, önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak YouTube Remix’e yönlendirmek istediğini söyleyebiliriz.

Google’ın Kozu Geniş Şarkı Kütüphanesi

Dev müzik servisleri Spotify, Apple Music ve Deezer gibi platformlara rakip olmak isteyen Google’ın sahip olduğu şarkı sayısı en büyük kozu olarak görülüyor. Kütüphanesinde yaklaşık 40 milyon şarkı olduğu belirtilen Google, YouTube Remix ile rakiplerine karşı elini güçlendiriyor.

Ayrıca dünya genelinde hatırı sayılır bir kitlenin YouTube üzerinden müzik dinlediği düşünüldüğünde Google’ın bu hamlesi beklenenden daha büyük bir etki yaratabilir. YouTube’ın diğer ücretli servisleri YouTube Red ve YouTube TV’nin ardından müzik servisi olarak yerini alacak YouTube Remix’in büyük rakipleri karşısında ne yapacağı merak konusu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum