Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Google Bünyesindeki YouTube, Gmail, Drive Gibi Popüler Servislere Erişim Sağlanamıyor

Google bünyesindeki servislere erişim sorunu yaşanıyor.
Google Bünyesindeki YouTube, Gmail, Drive Gibi Popüler Servislere Erişim Sağlanamıyor

Video paylaşım platformu YouTube olmak üzere milyonlarca kişi tarafından kullanılan popüler Google servislerine erişim sorunu yaşanıyor. ABD’li teknoloji ve yazılım devi Google, dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alıyor. Şirket bünyesinde bulunan uygulamalar her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor.

Bu uygulamalar arasında YouTube öne çıkıyor. Diğer yandan Drive, Gmail, Dökümanlar, Haritalar gibi pek çok servis kendi alanının lideri konumunda. Gelen son bilgiler bu servislerin büyük bölümünde erişim sıkıntısı yaşandığını gösteriyor. YouTube, Gmail, Drive ve Dökümanlar uygulamasına girmek isteyenler hata mesajları ile karşılaşıyor.

Google Servisleri Çöktü

Google Servisleri Çöktü

İnternet platformlarında yaşanan erişim sorunları gerçek zamanlı olarak gösteren Downdetector’da Google servisleri ilk sıralarda yer alıyor. YouTube, Gmail, Google, Drive ve diğer servislere dair geri bildirimler arıza yaşandığını net bir şekilde ortaya koyuyor. Video paylaşım platformu YouTube, ‘Bir şeyler ters gitti’ hata mesajını veriyor.

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan mail servisi Gmail’e girmek isteyenler, “Maalesef hesabınız geçici olarak kullanım dışı. Bu durumun yarattığı rahatsızlık için özür diler ve birkaç dakika içinde yeniden denemenizi öneririz. Hizmetin geçerli durumunu görmek için G Suite Durum Kontrol Paneli’e göz atabilirsiniz.” mesajı ile karşılaşıyor.

Google Erişim Haritası

Metin düzenleme platformu Google Dökümanlar uygulamasında da “Google Dokümanlar hatayla karşılaştı. Lütfen bu sayfayı yeniden yüklemeyi veya birkaç dakika sonra sayfaya tekrar gelmeyi deneyin.” hatası yer alıyor. Erişim sorununun ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerinde yaşandığı görülüyor.

Yaşanan erişim sıkıntısı sonrası Google’dan ilk açıklama geldi. Google Türkiye Twitter hesabından, “YouTube dahil olmak üzere bazı Google hizmetlerinde bazı aksaklıklar yaşandığının farkındayız. Google, bu aksaklıkları gidermek için çalışıyor.” açıklaması yapıldı. 

Play Store da Etkilendi

Play Store da Etkilendi

Bilindiği üzere Google, Andorid işletim sisteminin de geliştiricisi konumunda. Yazılım devi Play Store mağazasında sayısız uygulamaya ev sahipliği yapıyor. Yaşanan erişim sorunu nedeniyle Play Store’un da etkilendiği görülüyor. Mağazanın ana sayfası düzgün şekilde gösterilemiyor.

Ayrıca bir uygulama indirilmek istendiğinde de işlem gerçekleşmiyor. Gelen geri bildirimler ilgili servislerdeki sorunların benzer bölgelerde etkisini gösterdiğini ortaya koyuyor.

Güncelleme: An itibarıyla servisler düzelmiş görünüyor. YouTube, Gmail, Drive uygulamalarına yeniden giriş yapılmaya başlandı. 

Google Doğruladı

Google Doğruladı

Google Türkiye sorunun düzeltilmesinin ardından Twitter hesabından yeni bir açıklama yaptı. Şirketten yapılan açıklamada, “Google, Gmail ve YouTube diğer tüm hizmetlerine sorunsuz olarak erişim şu an sağlanabilir durumdadır. YouTube’suz bir Dünya düşünülemez. İyi seyirler!” ifadelerine yer verildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum