Yatırım yapmaya başla!

Google Yatırımcıları ve Çalışanları Hissedar Toplantısında Ortak Gösteri Düzenleyecek

Google çalışanları ve hissedarları, Çarşamba günü gerçekleştirilecek Alphabet hissedar toplantısında ortak bir gösteri düzenlemeyi planlıyorlar. Detaylar haberde;
Google Yatırımcıları ve Çalışanları Hissedar Toplantısında Ortak Gösteri Düzenleyecek

Google çalışanları ve hissedarlarının, Çarşamba günü gerçekleştirilecek Alphabet hissedar toplantısında ortak bir gösteri düzenlemeyi planladıkları söylendi. Grupların, şirket paydaşlarına ve liderlerine “taciz ve ayrımcılık davalarında gizlilik anlaşmalarını yasaklama ve yönetici tazminatını çeşitlilik hedeflerine bağlama” konularındaki önerileri oylamaları için baskı yapmaya çalışacakları bildirildi. Önerilerin arasında ayrıca Çin projesi Dragonfly’ın insan haklarına etkisiyle ilgili değerlendirme yapılması olduğu kaydedildi.

Ortak çabanın, Google çalışanları ve iş ortaklarının şirket politikaları ve devlet sözleşmeleri konusunda giderek daha fazla ses çıkardıkları bir zamanda gelmesi dikkat çekti.

Google Taciz Eşitsizlik protesto Edilecek Daha fazla insanın endişelerini dile getirdiğini söyleyen organizatör Yana Calou, hissedarların geçmişe çalışanlarla doğrudan konuşmadıklarını öne sürdü. Calou’nun kar amacı gütmeyen kuruluş Coworker.org’un direktörü olduğu ve çalışanların liderlerinden isteklerini gün yüzüne serdiği hatırlatıldı. Organizatörler, tam olarak kaç kişinin geleceği belli olmasa da Kaliforniya, Sunnyvale’deki toplantıda birkaç yüz kişinin katılımını beklediklerini aktardı.

Calou da verdiği demeçte, şirketin belirtilmiş değerlerinde çok büyük boşluk olduğunu ve insanların Google’ın taciz konusundaki tavrından dolayı hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

Google Çalışanları Gösteri DüzenleyecekCalou burada, Google’ın cinsel tacizle suçlanan Başkan Yardımcısı Andy Rubin’e 2014 yılında işten ayrılması için 90 milyon dolarlık tazminat verildiği yönündeki habere atıfta bulunmuştu. NYT’nin haberiyle birlikte büyük yankı uyandıran olayda, Rubin hikayenin bazı bölümlerinin yanlış olduğunu ve kimseyle zorla bir şey yaşamadığını iddia etse de Google’ın imajı fazlasıyla sarsılmıştı. Nihayetinde Çarşamba günkü hissedar toplantısında kayda değer gösteriler düzenlenmesi bekleniyor.

Ve eğer söz konusu gösteriler düzenlenirse, Google’ın çatı şirketi Alphabet, Amazon ve Facebook’un ardından hakkında protesto amaçlı benzer gösterilen yapılan bir sonraki en büyük teknoloji şirketi niteliğini taşıyacak. İşin özü, Google’ın kurucuları Larry Page ile Sergey Brin’in kabaca yüzde 51’lik kontrol hissesi düşünüldüğünde tekliflerin toplantıdan geçmeyeceği düşünülse de bağımsız hissedarların desteğiyle güçlü bir gösteri, şirkette değişiklik yapma konusundaki baskıyı artırabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum