Yatırım yapmaya başla!

Google Yapay Zeka Destekli Akıllı Ekran ile Ses Getirmeye Hazırlanıyor

Teknoloji devi Google’ın önümüzdeki günlerde yapay zeka destekli akıllı ekran ile adından söz ettirmeye hazırlanıyor.
Google Yapay Zeka Destekli Akıllı Ekran ile Ses Getirmeye Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük arama motoru olan teknoloji devi Google, yeni geliştirdiği ürünlerle de çoğu zaman adından söz ettiriyor. Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, Google karşımıza yeni bir ürün ile gelmesi bekleniyor.

Gelen raporlara bakacak olursak Google’ın Amazon ve Alibaba Grup ile yeni bir alanda kapışmaya hazırlandığını söyleyebiliriz. Şirket bu yıl içerisinde yapay zeka destekli akıllı ekran ile karşımıza gelebilir.

Google’dan Akıllı Ekran Atılımı

Google’dan Akıllı Ekran Atılımı

Teknoloji devi Google, daha önce akıllı ekran platformu için, JBL, Lenovo, LG ve Sony gibi dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri ile ortaklık kurmuştu. Ancak bu ortaklıktan somut bir ürün ortaya çıkmamıştı. Sadece geçtiğimiz günlerde Lenovo’nun akıllı bir ekran geliştirdiği biliniyor. Ancak Google akıllı ekran hayalinden vazgeçmiş değil.

Nikkei tarafından paylaşılan bir rapora göre, Google’ın piyasaya süreceği akıllı ekran ile Amazon Show’un karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Daha önce akıllı hoparlör modelini satışa sunan Google, akıllı ekran projesi ile hem Amazon’a rakip olacak hem de bir akıllı hoparlörden fazlasını isteyenlere hitap etmiş olacak.

Akıllı Hoparlör ile Akıllı Ekranın Farkı

Akıllı Hoparlör ile Akıllı Ekranın Farkı

Yeni geliştirilmeye başlanan akıllı ekranların, temelde akıllı hoparlör olduğunu söyleyebiliriz. Ancak akıllı ekranlarda, hoparlörlere ek olarak video izleyebilir ve yapmış olduğunuz internet aramalarının sonuçlarını görme imkanı buluyorsunuz.

Gelişen teknolojiyle beraber Google’ın yanı sıra pek çok şirketin akıllı ekran geliştirmesi bekleniyor. Henüz geliştirme aşamasında olduğu bilinen Google’ın akıllı ekranının ne zaman piyasaya çıkacağı ve fiyatının ne olacağı önümüzdeki günlerde netleşecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum