Yatırım yapmaya başla!

Google’ın Yapay Zekası DeepMind Profesyonel StarCraft 2 Oyuncularını Yendi

Google’ın 2016 yılından beri üzerine çalıştığı ve sürekli geliştirdiği DeepMind yapay zekası, hünerlerini StarCraft 2 oyuncularına karşı gösterdi.
Google’ın Yapay Zekası DeepMind Profesyonel StarCraft 2 Oyuncularını Yendi

Son yıllarda dünyanın önde gelen teknoloji devlerinin yapay zeka üzerine yaptıkları yatırımlar sonucu, büyük bir değişim yaşanıyor. Bu durum oyun dünyasında da kendisini daha ok göstermeye başladı. Yapay zeka üzerine büyük yatırımlar yapan şirketlerden birisi ise Google olmakta. Şirket 2016 yılından bu yana DeepMind adlı yapay zeka teknolojisinin üzerinde çalışıyor.

Geliştirilen yapay zeka DeepMind, bu sefer hünerlerini oyun dünyasında gösterdi. Popüler strateji oyunu StarCraft 2’nin profesyonel oyuncuları DeepMind yapay zekası karşısında oldukça zor anlar yaşadılar. Blizzard’ın gözde oyunu StarCraft 2’nin iki profesyonel oyuncusu ile DeepMind arasındaki mücadele YouTube ve Twitch üzerinden canlı olarak yayınlandı.

DeepMind Profesyonel Oyuncuları Alt Etti

DeepMind Profesyonel Oyuncuları Alt Etti

Düzenlenen etkinlikte DeepMind ekibinin AlphaStar adını verdiği yapay zeka, StarCraft 2 dünyasının tanınan takımlarından Team Liquid’in 2 oyuncusu ile karşılaştı. Yapay zeka ile profesyonel oyuncular arasında düzenlenen müsabakada DeepMind rakiplerine büyük üstünlük sağladı ve düzenlenen 11 oyunun 10’unu kazanmayı başardı.

DeepMind’in son zamanlarda yapay zekayı daha iyi yerlere getirmek için masaüstü ve bilgisayar oyunları üzerine yoğunlaştığı biliniyor. Daha önce Atari oyunları üzerinden kendisini geliştiren yapay zeka, daha sona Go ve Dota oyunlarında kendisini göstermişti. Yapay zeka iki oyunda da kendisinden beklenmeyen sonuçlar aldı ve önemli rakiplerini alt etmeyi başardı. Son olarak StarCraft 2 üzerinde yoğunlaşan DeepMind, uzun geliştirme süreçleri sonucunda, burada da büyük başarı elde etti.

Düzenlenen maç sonrası DeepMind takımı yaptığı açıklamada yapay zekanın ham arayüz kullanan yapay zeka kadar iyi olduğunu açıkladı. Oyuncular ise yapay zekaya karşı oynamanın, oyun hakkında kendilerine yeni bir bakış açısı kazandırdığını ifade ediyor. Alphastar’ın her oyunda farklı stratejiler denemiş olması ve gelişmiş hareketler yapmasının fazlasıyla etkileyici olduğunu söyleyen StarCraft oyuncusu, “Oyun şeklimin ne kadar insanları hataya zorlamaya dayandığını ve insan reaksiyonlarından faydalanmayı içerdiğini gördüm, bu bana yeni bir fikir verdi.” açıklamasında bulundu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum