Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Google’ın Yakında Android 12 Geliştirici Önizlemesini Yayınlayacağı Söylendi

Önümüzdeki günlerde Android 12 için önizleme sürecinin başlayacağı iddia edildi.
Google’ın Yakında Android 12 Geliştirici Önizlemesini Yayınlayacağı Söylendi

ABD’li teknoloji ve yazılım devi Google dünyanın en büyük şirketlerinden biri olarak biliniyor. Son yıllarda akıllı telefonların hemen herkes tarafından kullanılan cihazlar haline gelmesi, bu ürünlerdeki işletim sistemlerinin de milyonlara ulaşmasını sağlıyor. Bilindiği üzere Google, Android’in geliştiricisi konumunda. Her yıl Android sürümlerine yenileri ekleniyor. Geçtiğimiz yıl Şubat ayında Android 11’in Geliştirici Önizleme sürümü yayınlanmıştı.

İşletim sisteminin kararlı sürümü ise 2020’nin Eylül ayında akıllı telefon üreticilerinin dağıtımına çıkmıştı. Kısa zaman içerisinde Android 12 için de benzer bir sürecin başlayacağı belirtiliyor. Bununla ilgili ilk işaret ise geçtiğimiz günlerde verildi.

Android 12 Süreci Başlıyor

Android 12 Süreci Başlıyor

Gelen haberlere göre geçtiğimiz günlerde Android Beta Geri Bildirim uygulamasının Android 12 için bir güncelleme aldığı belirtildi. Google, ilk olarak 2019’un sürümü olan Android 10’dan başlayarak Android beta sürümleri için bir geri bildirim uygulaması yayınlamıştı. Uygulamada amaçlanan kullanıcıların hata izleme sitesinde gezinmek zorunda kalmadan beta ile yaşadıkları sorunlar hakkında Google’a geri bildirimde bulunmalarını sağlamaktı.

Şirket Geri Bildirim uygulamasını yükleyen kişilerden, önizleme dönemi sona erdiğinde söz konusu uygulamayı silmelerini istiyor. Normalde Geliştirici Önizleme programları Mart ayında başlar. Geçtiğimiz yıl ise Google sürpriz yapmış ve süreci Şubat ayında başlatmıştı. Bu yıl Android 12 sürecinin de Şubat ayı içerisinde başlaması bekleniyor.

Özellikle Google’ın kendi akıllı telefon modelleri Pixel 3 ile 5 arasındaki telefonları kullananlar, geliştirici önizleme sürümüne ulaşabilecek. Android 12’yi ilk kullanan olmakla beraber bu kişiler pek çok hata ve sorun ile karşı karşıya kalabilir.

Bunlar arasında pilin hızlı tükenmesi ve performans düşüşü gibi sorunlar yer alıyor. Android 12 ile beraber kullanıcıların ne gibi özelliklere sahip olacağı şu an için bilinmiyor. Bunu geliştirici önizleme sürümü yayınlandıktan sonra görme imkanı bulacağız.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum