Yatırım yapmaya başla!

Google Waymo Araçları Sürücüsüz Şekilde Caddelere Çıktı!Sürücüsüz araçlara yönelik yapılan gelişmelerde şu anda zirveye çok yaklaşıldı. Saniyede 320 trilyon yapabilen NVidia 5. seviye otonom programını sunduktan sonra Google şirketi Waymo, resmen sürücüsüz araçlarını caddelere indirdi. Uzun süreli çalışmaların meyvesi olan gördüğümüz otonom sürüş, geleceğin şekillendirilmesine az bir süre kaldığına işaret ediyor.

Chrysler Pacifica üzerine kurulan sistem Amerika’da testi gerçekleşiyor. Özel düğmeler barındıran bu araç otonom sürüşe entegreli donanımlar verilmiş. Pacifica içerisine yukarı konumlandırılan kamera sayesinde yolcuların komut işlemleri de algılanıyor. Yani durdurma, hareket ettirme ve yön emirleri verilebiliyor. Mesela Toyota’nın Lexus LS’de geliştirdiği daha düşük seviyeli otonom sürüş teknolojisinde mutlaka bir mühendis olmak zorundadır.

Waymo, bu kısmı da erken atlatarak artık etrafında kimse olmanda da gidebilecek. Gördüğümüz kadarıyla dünyada şu an otonom sürüşde bu kadar ileriye giden Waymo dur.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum