Yatırım yapmaya başla!

Google COVID-19’un Yayılması ile Beraber Uzaktan Çalışma Süresini Uzattı

ABD’li teknoloji şirketi Google, evden çalışma süresini 2021’in Temmuz ayına kadar uzattığını duyurdu.
Google COVID-19’un Yayılması ile Beraber Uzaktan Çalışma Süresini Uzattı

2020 yılının ilk aylarından itibaren dünya Corona virüsü ile tanışmaya başladı. Çin’in Wuhan kentinde kendisini gösteren virüs kısa sürede tüm dünyaya yayıldı. ABD, İspanya, İtalya, İran, İngiltere ve Çin gibi ülkeler salgından en çok etkilenen yerler oldu. Son dönemde ise Rusya, Brezilya ve ABD’de hızlı vaka artışları devam ediyor. Son rakamlara göre dünya genelinde COVID-19 nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 654 bini geçti.

Salgına yakalanan kişi sayısı ise 16 milyonu geçmiş durumda. Virüsün bu denli yayılması ve pandemi halini alması sonrası sosyal hayat baştan aşağı değişti. İş dünyasında da radikal kararlar alındı. Pek çok şirket üretim durdurma kararı almak zorunda kaldı. Dünya genelinde evden çalışma yaygın bir şekilde uygulanır oldu. ABD’nin önde gelen teknoloji şirketleri de bu düzene uyum sağlamış durumda.

Google, Facebook, Apple, Amazon, Twitter gibi Silikon Vadisi’nin devleri uzaktan çalışma sistemini sürdürüyor. Salgının halen yayılması nedeniyle şirketler almış olduğu bu kararın süresini uzatmaya başladı. Google evden çalışma süresini gelecek yılın ortalarına kadar uzatma kararı aldı.

Google Evden Çalışmaya Devam Edecek

Google Evden Çalışmaya Devam Edecek

ABD’li teknoloji şirketi Google, sahip olduğu ürün ve servisleri ile dünya genelinde milyonlarca kişiye hizmet sağlayıcı konumunda. Şirket Corona virüsünün etkisini gösterdiği ilk günlerden bu yana evden çalışma düzeninde faaliyetlerini sürdürüyor. Şirket daha önce 2020 yılının sonuna kadar uzaktan çalışma sistemini sürdüreceğini açıklamıştı.

Ancak başta ABD olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde salgının halen tırmanma aşamasında olması, Google’ın bu süreyi uzatmasına neden oldu. The Street’te yer alan habere göre Google evden çalışma süresini 2021’in Temmuz ayına kadar uzatma kararı aldı. Şirketin 200 bini aşkın alışanı bulunuyor.

Başka Şirketler de Evden Çalışmayı Sürdürüyor

Başka Şirketler de Evden Çalışmayı Sürdürüyor

Bu kararı alan tek şirketin Google olmadığını söyleyebiliriz. Amazon, Microsoft, Twitter gibi dev şirketler de uzaktan çalışma modelini sürdüreceklerini açıkladılar. Amazon en iyi ihtimalle 2021’in Ocak ayına kadar bu şekilde devam edecek. Şirketin ayrıca iş seyahatlerinin büyük bölümünü de kısıtlayacağı gelen bilgiler arasında.

Mikro blog sitesi Twitter isteyen çalışanların kalıcı olarak uzaktan çalışma sistemi ile devam edebileceğini açıklamıştı. Facebook’un çalışanlarının yüzde 50’si 5 ila 10 yıl daha uzaktan çalışma sistemine devam edebileceği duyurulmuştu. Apple’ın ABD ofisleri bu yılın sonuna kadar kapalı olacak. Bu sürenin daha da uzaması söz konusu olabilir.

Ülkedeki vaka sayısı hızla tırmanmaya devam ediyor. 4.2 milyonu geçen vaka sayısı ve 150 binden fazla insanın hayatını kaybetmesi, ABD’yi Corona virüsünden en fazla etkilenen ülke yapıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum