Yatırım yapmaya başla!

Google Translate Kelimelerin Nasıl Okunacağını Öğretecek

Google’ın çeviri uygulaması Translate’e kullanıcıları memnun edecek bir özellik geliyor.
Google Translate Kelimelerin Nasıl Okunacağını Öğretecek

Teknoloji devi Google başta arama motoru hizmeti olmak üzere pek çok ürün ve servis ile dünyanın en güçlü şirketlerinden biri konumunda. Arama motorunun içerisinde kullanıcı dostu başka araçların da varlığından söz edebiliriz. Bunlar arasında en çok kullanılanlardan birisi ise çeviri uygulaması olan Translate oluyor. İnsanlar farklı dilleri tercüme etmek için ilk seçeneklerden birisinin Translate olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber iOS ve Android mağazalarında pek çok dil öğrenme uygulaması kullanıcılar tarafından indiriliyor.

Bu uygulamalar arasında Duolingo, Rosetta Stone ve Babbel gibi başlıca servisleri gösterebiliriz. İnsanlar bu uygulamalar aracılığı ile dil öğrenmekle beraber o dili nasıl konuşacaklarını da pratik yaparak öğrenebiliyor. Translate uygulamasında ise şu an için sadece yazılı çeviri yapmak mümkün oluyor. Ancak gelen son bir sızıntı Translate’in dil öğrenme uygulamalarına karşı yeni bir araç geliştirdiğini işaret ediyor.

Translate Kelimelerin Telaffuzunu Öğretecek

Translate Kelimelerin Telaffuzunu Öğretecek

Dil öğrenmek isteyen insanlar için yazıları anlamak kadar telaffuz etmek ayrı bir zorluk yaratıyor. Dil öğrenme uygulamaları bu anlamda kullanıcıların ilk başvurduğu seçenek oluyor Google Translate uygulamasının ise önümüzdeki günlerde benzer bir hizmeti vereceği ortaya çıktı. Jane Manchun Wong tarafından yapılan paylaşımda Translate’e Flashcards adında yeni bir özellik geliyor.

Kullanıcılar bu sayede yabancı kelimelerin ne anlama geldiğinin yanı sıra nasıl okunduğunu da anlık olarak öğrenmiş olacak. Yazılım devi bu özelliği henüz resmi olarak duyurmadı ve testlerini gerçekleştiriyor. Uzmanlar Google’ın bu hamlesinin özellikle Dualingo gibi popüler dil öğrenme uygulamalarına darbe vuracağını belirtiyor. Translate’in önemli bir eksikliğini kapatması ile beraber insanların ilk tercihinin Google’ın servisi olacağı tahmin ediliyor.

Google bu hizmetinde büyük ölçüde yapay zeka teknolojisinden yararlanacak. Şirket çeviri uygulamasını yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Özellikle çevrimdışı olarak çalışan uygulama, çeviri yapmak isteyenlerin ilk seçeneği oluyor Beklenen telaffuz özelliğinin ise önümüzdeki günlerde resmi olarak uygulamaya kazandırılması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum