Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Google Translate Kamera ile Görüntülenen Dili Otomatik Algılayacak

Google’ın popüler uygulamalarından Translate, kamera yardımıyla görüntülenen yazıları istenen dilde çevirecek.
Google Translate Kamera ile Görüntülenen Dili Otomatik Algılayacak
HABER GİRİŞ

Yazılım devi Google, başta arama motoru olmak üzere kullanıcıların ihtiyacına yönelik pek çok farklı hizmet veriyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Google I/O 2019 etkinliğinde, teknoloji devinin bünyesinde bulunan özelliklere dair yeni özellikler tanıtıldı. Yabancı dilden çeviri yapmak isteyen kullanıcıların en çok kullandığı uygulamaların başında Translate geliyor.

Özellikle uygulamaya son yıllarda gelen güncellemeler ile hatasıza yakın çeviri yapan Translate, daha iyi bir deneyim sunmak adına yeni özellikler ile donatılıyor. Gelen son özellik ise çeviri deneyimini bir üst seviyeye taşıyacak. Google Lens uygulamasından yardım alacak yeni özellik sayesinde kamera ile görüntülenen yazılar istenilen dile çevrilebilecek. Halihazırda kullanıcının belirlediği dil seçimi yeni güncelleme ile otomatik olarak ayarlanacak.

Kamera Görüntülenen Dili Otomatik Algılayacak

Kamera Görüntülenen Dili Otomatik Algılayacak

Google Translate’in özellikleri arasında kamera ile dil çevirisi yapmak daha önce kullanıcılara sunulmuştu. Ancak görüntülenen dili ve hangi dile çevrileceğini kullanıcıların kendisinin seçmesi gerekiyordu. Gelecek olan yeni güncelleme ile Google bu işi de kullanıcıya bırakmayacak. Kamera ile görüntülenen dil yapay zeka altyapısı ile otomatik olarak tanımlanacak. Kullanıcılar bu sayede kamerada gördükleri yazının hangi dilde olduğunu anlayabilecek.

Özellikle yabancı ülkelerde seyahat eden turistler için Google’ın bu özelliği hayat kurtarıcı olacaktır. Google bununla beraber Translate’in Android için arayüzünü güncelledi. İçe Aktar, Tarama ve Anlık gibi modları uygulamaya ekleyen Google, Anlık modu ile görüntülenen dili otomatik olarak algılamış olacak.

GCM Yatırım Banner

Android sürümü için yayınlanan 5.29 güncellemesi ile Translate’in çeviri kalitesinin de artacağı belirtiliyor. Uygulama işlevsellik alanında fazla bir değişikliğe uğramıyor ancak yeni arayüz ile kullanıcı dostu bir görünüme kavuşuyor.

Yabancı Dil Sorun Olmaktan Kalkıyor

Yabancı Dil Sorun Olmaktan Kalkıyor

Yaşadığımız dünyada gerek internet ortamında gerekse gitmiş olduğumuz başka bir ülkede, yabancı dil önemli bir sorun olmakta. Kullanıcılar iletişim kırmakta ve gittikleri yerle bilgi sahibi olmakta zorlanıyor. Ancak teknoloji burada insanların başlıca yardımcısı konumunda. Translate’in yapay zeka desteği sayesinde ortamdaki yabancı dilin ne olduğunu algılaması son derece başarılı.

Google’ın yeni özelliği yayınlaması ile beraber uygulamayı test eden kullanıcılar olumu yorumlarda bulundu. Çeviri uygulamasının neredeyse tüm dilleri tanıyor olması milyonlarca kullanıcının ilk seçimi olmasını sağlıyor. Uygulamanın son sürümüne sahip olmak istiyorsanız Play Store üzerinden Translate’i güncelleyebilirsiniz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın