Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Google Translate Yapılan Çevirileri Kaydetmeye Başlıyor

Google’ın en çok kullanılan araçlarından biri olan Translate, kullanıcı dostu bir özelliğe kavuşuyor.
Google Translate Yapılan Çevirileri Kaydetmeye Başlıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD’li teknoloji ve yazılım şirketi Google, dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi tarafından kullanılan ürün ve servislerin geliştiricisi konumunda. Bu servislerden birisi ise Translate olmakta. Dil çevirisi yapmak isteyen kullanıcıların başlıca tercihi olan Translate, son dönemde aldığı güncellemeler ile kullanıcı dostu özelliklere kavuşuyor. Son dönemde insanlar gerek masaüstünden gerekse akıllı telefonlar üzerinden yoğun bir şekilde dil çevirisi yapmaya başladı.

Google Translate ise bu alanda en çok kullanılan programların başında geliyor. Şirket geçtiğimiz Ocak ayında fotoğraf üzerinden anlık çeviri yapmaya imkan sağlayan bir özellik geliştirmişti. Google çeviri uygulamasına yeni bir özellik daha geliyor. Artık kullanıcılar daha önce yapmış oldukları çevirileri kaydetme imkanına sahip olacak.

Translate Çevrilmiş Metinleri Kaydedecek

Translate Çevrilmiş Metinleri Kaydedecek

Google Translate geçmişten bugüne pek çok yeni güncelleme aldı. Öyle ki gerçek zamanlı konuşmalarda bile uygulama çeviri yapabiliyor. Ancak buna rağmen eksikliği hissedilen özellikler oluyor ve Google ekibi yayınladığı güncellemeler ile bu eksiklikleri gideriyor. Gelecek olan son özellik sayesinde yapılmış olan metin çeviriler kaydedilebilecek. Kullanıcıların elinde çevrilmiş bir metin varsa bunu Translate aracılığı ile kayıt altına alabilecek.

Böylelikle çevrilmiş metni herhangi bir yere kopyalama gereksinimi ortadan kalkıyor. Mobil uygulama içerisinde bu metinler kayıtlı olarak tutulmaya devam edecek. Kullanıcıların mobil uygulamalar aracılığı ile kaydetmek istedikleri metnin yanında olan yıldıza dokunması yeterli olacak.

GCM Yatırım Banner

Kaydedilmiş olan metinler liste olarak daha sonra kullanıcılara gösterilecek. Google bu özelliğini yayınladı ve kullanıcıların Translate uygulamasını son sürüme güncellemesi ile metinlerini kaydetme özelliğinden yararlanabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın