Yatırım yapmaya başla!

Google’ın Tencent’la Yaptığı Patent Anlaşması Her İki Tarafa da Kazandıracak!

Her ikisi de teknoloji devi olan Google ile Tencent arasında patent anlaşması imzalandı. İşte sektörde yankı uyandıran anlaşma ve haberin detayları;
Google’ın Tencent’la Yaptığı Patent Anlaşması Her İki Tarafa da Kazandıracak!

Uzun süredir Çin’de erişim engeli olan Google, ülkeye girmenin yeni yollarını arıyor gibi görünüyor. Zira Tencent ile masaya oturması, teknoloji devinin Çin’in peşini bırakmayacağını gösteriyor.

Neticede Facebook, Google, Twitter ve en son gelen yasakla birlikte Whatsapp’ın da kullanılamadığı Çin, Google için önemli bir pazar. Bu nedenle olsa gerek; Google Çinli şirketlerle anlaşma yapmaya devam ediyor.

Dünyanın en büyük şirketleri listesinde ilk sıralarda yer alan Google, Çin’le ilgili çalışmalarına aralık vermiyor.

Google Çin'deki Çalışmalarına Devam EdiyorDaha geçtiğimiz haftalarda ülkede yapay zeka üzerine araştırma merkezi açacağını duyuran Google, şimdi de Tencent ile patent anlaşması yaptığını açıkladı.

Yeri gelmişken; 1998 yılında kurulan ve hızla yükselen Çinli şirketin ne kadar büyük olduğunu anlamanız için Tencent’in Facebook’u yerinden ettiği bilgisini verelim.

Öyle ki Tencent’in piyasa değeri birkaç ay önce % 2.38 oranında artarak 523 milyar dolara ulaşmıştı.

Tencent'in Piyasa Değeri 500 Milyar Doların ÜzerindeVe Çin’in ünlü mesajlaşma uygulaması WeChat’in de sahibi olan Tencent, bu değer artışıyla dünyanın en büyük 5 şirketi arasına girmişti.

Kısacası; Tencent gösterdiği yükselişle Asya’nın en büyük teknoloji şirketi haline gelmişti.

Tencent Piyasa Değeri 500 Milyar Doların ÜzerindeYani Google’ın Tencent’le anlaşma imzalaması her iki taraf için de kazançlı olacak yorumunu rahatlıkla yapabiliriz.

Geleceğin teknolojilerini geliştirmek için güçlerini birleştiren Google ile Tencent, farklı alanlarda patent paylaşma anlaşması yaptı.

Google ile Tencent Patent Anlaşmasıyla Güçlerini BirleştirdiYapılan anlaşmayla Fortune’un dünyanın en beğenilen şirketleri listesinde de  yer alan Alphabet’in Çin’deki işleri idare etmesi kolaylaşacakken, Tencent’in de ülke dışında daha etkili olması sağlanacak.

Tüm bunlara ek olarak; Google’ın kısa süre önce Çinli e-spor platformu Chushou’ya 120 milyon dolarlık yatırımıyla gündeme geldiğini de hatırlatalım. Neticede; ayrıntıları açıklanmayan yeni anlaşmayla Çin’in kapıları yeniden Google’a açılacak mı, bunu hep birlikte göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum