Yatırım yapmaya başla!

Google Stadia Yetkilisi Kullanıcıların İnternet Kotalarının Kasıtlı Artırıldığını Söyledi

Yazılım devi Google’ın yetkilisi Phil Harrison, ISS’lerin kullanıcıların kotasını bilerek şişirdiğini söyledi.
Google Stadia Yetkilisi Kullanıcıların İnternet Kotalarının Kasıtlı Artırıldığını Söyledi

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Google, önümüzdeki süreçte bulut altyapısına ait oyun sektörüne yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Bilindiği üzere şirket geçtiğimiz aylarda yeni nesil bulut altyapısı Google Stadia’yı tanıtmıştı. Kullanıcıların internet üzerinden ücretli abonelik başlatarak tüm oyunları oynayabileceği bu servis, oyun dünyasına yeni bir soluk getirecek.

Yeni nesil oyunları oynamak için yüksek donanıma sahip cihazlar gerekiyor. Bu da kullanıcı için yüksek masraf anlamına geliyor. Google Stadia ise bu gereksinimi internet üzerinden kendisi karşılayacak. Kullanıcıların sahip olması gereken tek şey yüksek hıza sahip internet altyapısı. Ancak Google’dan bir yetkili servis sağlayıcıların kotaları bilinçli olarak şişirdiğini iddia etti.

Google Stadia Kotayı Sömürecek

Google Stadia Kotayı Sömürecek

Google Stadia’da yüksek performansa sahip oyunları oynamak için hızlı bir internet gerekiyor. Bu demek oluyor ki kullanıcıların yüksek internet kotasına sahip olması gerekiyor. Şirketten yapılan açıklamada Stadia’da 1 saatlik oyun oynamanın yaklaşık 15 GB veri tüketeceği ifade ediliyor. Google Stadia’nın başındaki isim olan Phil Harrison’dan bu duruma yönelik açıklamalar geldi.

Harrison, ISS’lerin kota dayatması yapacağını düşünmediğini ve günümüz teknolojisine uyum sağlamak istediklerini söyledi. Yetkili Spotify ve Apple Music gibi dijital platformların popüler hale gelmesi ile beraber ISS’lerin normalden fazla kota şişirdiğini söyledi. Netflix benzeri yayın platformlarında da benzer bir durumun söz konusu olduğunu ifade eden Harrison, bulut platformları Stadia’yı da aynı sonu beklediğini belirtti.

Google’dan Beta Testi Kararı

Google’dan Beta Testi Kararı

Google’ın bulut platformu Stadia’nın Kasım ayında son kullanıcıya çıkması gerekiyor. Halen geliştirme sürecinde olan platformla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Şirket Google Stadia için beta testi başlatmayacağını duyurdu. Phil Harrison tarafından yapılan açıklamada beta testinin olmayacağı ifade edilirken, kullanıcıların Stadia için internetlerinin yeterli olup olmadığını öğrenmek satın alma ile mümkün olacak.

Böyle bir süreci başlatmak için zamanları olmadığını belirten Google yetkilisi, “Birleşik Krallık veya Avrupa’da başka bir test yapmayacağız. Eğer zamanımız olsaydı yapardık ancak ihtiyacımız yok.” diye konuştu. Bu haberin kullanıcılar için pek iyi bir haber olmadığını söyleyebiliriz.

İnternet altyapılarının Stadia için yeterli olup olmadığını öğrenmek için tek seçenek hizmet satın almak oluyor. Ancak kullanıcılar Chromecast ve Google’ın geliştirdiği Stadia oyun kolunu alırsa hizmetin ücretsiz sürümünü kullanabilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum