Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Google Stadia Oyunculara YouTube Üzerinden Canlı Yayın İmkanı Tanıyacak

Google Stadia kullanıcıların beklediği canlı yayın özelliğini test ediyor.
Google Stadia Oyunculara YouTube Üzerinden Canlı Yayın İmkanı Tanıyacak

Oyun sektörünün geleceği önümüzdeki yıllarda bulut tabanlı servisler üzerinde şekillenecek. Google Stadia ve Nvidia GeForce Now bu amaca yönelik başlıca servisler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz haftalarda Amazon da Luna adlı hizmetini tanıtmıştı. Diğer yandan kısa zaman önce Microsoft ve Sony yeni nesil konsollarını oyuncuların beğenisine sundu. Önümüzdeki yıllarda internet altyapılarının gelişmesi ile beraber bulut tabanlı oyun servislerinin daha fazla yer tutması bekleniyor.

Google’ın geçtiğimiz yıl tanıttığı Stadia servisi ise öne çıkan platform olmakta. Şirket bu servisini geliştirmek ve yaygınlaştırmak adına yeni adımlar atmaya devam ediyor. Kısa zaman önce yapılan açıklamada Google Stadia’nın Avrupa’da 8 ülkede kullanıma sunulacağı duyuruldu.

Bu ülkeler Avusturya, Çekya, Macaristan, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, İsviçre olarak sıralanıyor. Daha fazla oyuncuya ulaşacak olan servis ihtiyaçları karşılayacak yeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor. Son yapılan açıklama oyuncular için Stadia’da canlı yayın özelliğinin olacağını işaret ediyor.

Stadia’ya Canlı Yayın Özelliği Geliyor

Stadia’ya Canlı Yayın Özelliği Geliyor

Günümüzde oyuncuların önemli bir bölümü Twitch, YouTube gibi mecralar üzerinden canlı yayınlar gerçekleştiriyor ve milyonlarca takipçiye ulaşıyor. Google ise oyun servisi Stadia için en büyük yeniliklerden birini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Stadia’da oyuncular YouTube üzerinden canlı yayınlar gerçekleştirebilecek. Teknoloji devi bu özelliği ilk etapta sadece web uygulamasında kullanıma sunacak. İlerleyen dönemde Chromecast ve Android platformlarına gelmesi bekleniyor.

Stadia kullanıcıları canlı yayın başlatmak için arkadaşlar menüsünde yer alan ‘Doğrudan YouTube’da yayınla’ seçeneğine tıklamak yeterli olacak. Sonrasında yayıncılar başlık, gizlilik ve izleyici yaş kitlesi gibi ayarlamaları yapabilecek. Google geçmişte yaptığı açıklamalarda canlı yayın özelliğinin 4K desteği ile sunulacağını belirtmişti. Ancak ilk etapta bu hizmetin 4K olarak sunulup sunulmayacağı kesinleşmiş değil.

4K desteğini almak için Stadia Pro abonesi olmak gerekiyor. Bu hizmet ABD’de aylık 9.99 dolar bedel ile sunuluyor. Google Stadia platformuna gelecek en önemli oyun ise uzun zamandır beklenen Cyberpunk 2077 olacak. Piyasanın en yüksek ekran kartlarına ihtiyaç duyan oyunun Google Stadia platformunda nasıl deneyim sunacağı merak ediliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum