Yatırım yapmaya başla!

Google Stadia’ya Geliştiricilerin Yaptığı Başvurular 4 Bini Geçti

Google’ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı bulut platformu oyun geliştiricilerden kısa süre içerisinde 4 binden fazla başvuru aldı.
Google Stadia’ya Geliştiricilerin Yaptığı Başvurular 4 Bini Geçti

Oyun tutkusu dünya çapında milyonlarca kişiyi kendisine bağlamış durumda. Günümüzde PC ve konsollar ile en yeni oyunları oynamak mümkün oluyor. Tabi akıllı telefonları da görmezden gelmemek lazım. Araştırmalar mobil oyun sektörünün her geçen gün çığ gibi büyüdüğünü ortaya koyuyor. Ancak yakın gelecekte oyun sektöründe yepyeni bir dönemin başlaması biliniyor.

Bu anlamda ilk adım ise ABD’li teknoloji devi Google’dan geldi. Şirket geçtiğimiz günlerde bulut oyun platformu Stadia’yı tanıttı. Yapılan tanıtım sonrası tüm otoritelerin beğenisini toplayan şirket, geliştiricilerden de büyük ilgi görmüş durumda. Stadia için kullanıcıların bugün olduğu gibi donanımsal ürünlere büyük harcamalar yapması gerekmiyor.

Sistem tamamen Google’ın sunucuları üzerinden işleyecek ve kullanıcılara sadece hızlı bir internet bağlantısı ile bu platforma bağlanmak kalacak. Stadia deneyiminin en iyi şekilde yaşanması adına internet altyapısının son derece yüksek kalitede olması gerekiyor.

Stadia’ya Geliştiricilerden Yoğun İlgi

Stadia’ya Geliştiricilerden Yoğun İlgi

Google Stadia’nın önümüzdeki aylarda resmi olarak sunulması ile beraber milyonlarca kullanıcının buradan hizmet alması bekleniyor. Platformun kullanım deneyiminin tatmin edici olması adına bulut sunucularında kullanıcıların talep ettiği oyunların büyük bölümünün olması gerekiyor.

Ancak gelen haberler gösteriyor ki oyun geliştiricilerden Stadia platformuna ilgi son derece memnun edici. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Google yöneticisi Sam Corcoran, kısa sürede kendilerine 4 binden fazla oyun geliştiricisinin başvuru yaptığını söyledi.

Şirket yetkilisi açıklamasında tüm fikirlere açık olduğunu belirterek,“Stadia, oyun geliştiricileri için çok büyük bir fırsat. Şu ana kadar 4 binin üzerinde geliştiriciden başvuru almış durumdayız. Tüm başvurular Google’da çalışanlarımız tarafından tek tek inceleniyor. Google olarak bizler, her zaman yeni oyun ve yeni fikirlere açığız. Stadia’ya ilgi duyan tüm geliştiricilerle konuşmak ve beraber çalışmak için sabırsızlanıyoruz.” diye konuştu.

Stadia Kasım’da Başlıyor

Stadia Kasım’da Başlıyor

Google’ın oyun dünyasında yeni bir kapı aralayacak bulut platformu Stadia’nın önümüzdeki Kasım ayında resmi olarak faaliyete başlaması bekleniyor. Google’ın bulut oyun sunucusunun ilk olara 14 ülkede kullanıma sunulması bekleniyor. Bu ülkeler arasında Türkiye mevcut değil. Ancak ilerleyen dönemde ülkemizde de Stadia’nın kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.

Bulut oyun platformlarına yönelik tek çalışma yapan şirket Google değil. Microsoft, Sony ve Nintendo’nun da bu pazarda gözünün olduğu ve kendi bünyelerinde çalışmalar yaptığı biliniyor. Gelecekte oyun sektörünün büyük bölümünün bulut sunucular üzerine inşa edileceği görülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum