Yatırım yapmaya başla!

Google Stadia, Gamescom Etkinliğinde Kullanıcıların Beğenisini Kazandı

Google’ın bulut oyun servisi Stadia, Gamescom’da kullanıcılar tarafından deneyimlendi. Şirket Stadia’yı kullananların ilk tepkilerini paylaştı.
Google Stadia, Gamescom Etkinliğinde Kullanıcıların Beğenisini Kazandı

Teknolojide yaşanan gelişmelerden oyun dünyası en fazla nasibini alan sektörlerin başında geliyor. PC, PlayStation, Xbox ve Nintendo Switch gibi ürünler ile milyonlarca kullanıcı oyun deneyimini yaşayabiliyor. Kullanıcılar bu ürünler ile beraber oyunları da ücreti dahilinde satın almak durumunda kalıyor. Sürekli yenilenmesi gereken bu ürünler oyunculara yeni maliyetler çıkarıyor. Ancak internet altyapısının hızla gelişmesi beraberinde yeni servislerin de hayatımıza gireceğini müjdeliyor.

Bulut teknolojisi son yıllarda pek çok alanda faaliyet göstermeye başladı. Oyun dünyası da yakın gelecekte bu teknolojide yerini almayı planlıyor. Geliştirici şirketler kullanıcılara oyun deneyimini kendi bulut sunucuları üzerinden yaşatmanın planlarını yapıyor. Bu alanda tanıtılan ilk platform geçtiğimiz aylarda Google Stadia oldu.

Ücretli abonelik şeklinde hizmet verecek platform milyonlarca kullanıcıya pek çok oyunu bir arada sunmak için hazırlanıyor. Tanıtım sonrası Google Stadia ilk kez oyunculara sunuldu. Gamescom etkinliğinde Stadia’yı deneyen kişilerin verdiği tepkiler sosyal medya hesabından paylaşıldı.

Google Stadia İlk Kez Denendi

Google Stadia İlk Kez Denendi

Oyun dünyasında son aylarda en çok konuşulan konulardan birisi Google Stadia olmakta. Platform bulut sunucularda olduğu için yüksek donanıma sahip PC ya da oyun konsolları almak gerekmeyecek. Google’ın kendi kontrolcüsüne sahip olmak ve hızlı bir internet bağlantısı, Stadia deneyiminin en iyi şekilde yaşanması için yeterli olacak. Platformda pek çok oyun bir arada olacak ve kullanıcılar aylık abonelik sistemi ile tüm oyunları en yüksek ayarlarda oynama imkanı bulacak.

Bu yılın sonu itibariyle kullanıma sunulması beklenen Google Stadia, tüm dikkatlerin toplandığı Gamescom etkinliğinde görüldü. Google’ın etkinlikte kurduğu platformda kullanıcılar Stadia platformunu bizzat deneme imkanı buldu. Google sosyal medya hesabından Stadia’yı deneme imkanı bulan kullanıcıların ilk tepkilerini paylaştı. Genel olarak kullanıcılar Stadia’nın bilindik oyun deneyimini yaşattığını ifade ediyor.

Oyuncular Memnun

Oyuncular Memnun

Google Stadia Twitter hesabından paylaşılan videoda platformu kullanan kullanıcıların düşüncelerine yer verildi. Açıklamalarda bulunan kullanıcılar Stadia’nın çok iyi bir deneyim sunduğunu ve oyun akışının başarılı olduğunu belirtiyor. Bir başka oyuncu ise PC ile Stadia arasında gözle görülür bir fark göremediğini söyledi. Açıklamalarda bulunan kullanıcılardan birisi Mortal Kombat oynadığını ve herhangi bir gecikme yaşanmadığını oynanabilirliğin üst seviyede bulunduğunu ifade ediyor.

Son olarak oyun servisine yönelik yorumda bulunan bir başka kullanıcı ise kullanıcıların sürekli yeni ürün ve donanımları almaktan Stadia sayesinde kurtulacağını söyledi. Google paylaştığı bir başka videosunda oyunculara Stadia’yı nerede kullanmak istediklerini soruyor. Kullanıcılardan ise okulda, işte ve sinemada gibi ilginç cevaplarda bulunuyor.

Genel itibariyle kullanıcılardan olumlu not alan bulut servisinin Kasım ayı itibariyle kullanıma sunulması bekleniyor. Platform ilk olarak 14 ülkede hizmete girecek ve Kuzey Amerika, Avrupa ülkelerinde kullanılır olacak. İlk etapta ülkemizde Stadia ne yazık ki hizmete sunulmayacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum