Yatırım yapmaya başla!

Google Oyun Platformu Stadia’yı Yakın Gelecekte Android TV’ye Getirecek

Google’ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı bulut oyun servisi Stadia, gelecek yıl Android TV’de yerini almaya hazırlanıyor.
Google Oyun Platformu Stadia’yı Yakın Gelecekte Android TV’ye Getirecek

İnternet altyapılarının hızla gelişmesi ve kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunması yeni platformların doğmasına zemin hazırlıyor. Bu gelişim oyun dünyasında fazlasıyla kendisini hissettiriyor diyebiliriz. Hızlı internet bağlantısı sayesinde kullanıcılara oyun deneyiminin bulut platformlarında sunulması planlanıyor. Bu platformlardan ilki geçtiğimiz aylarda Google tarafından tanıtıldı. Stadia ile aylık abonelik ile milyonlarca kullanıcı platformda bulunan tüm oyunlardan yararlanma fırsatı bulacak.

Bu servis kullanıcıların yüksek donanımlı bilgisayar ve oyun konsollarına pahalı fiyatlar ödemesinin de önüne geçiyor. Hızlı bir internet bağlantısı ile Stadia’da bulunan oyunları en iyi ayarlarda oynamak mümkün olacak. Google’dan gelen haberler gösteriyor ki Stadia önümüzdeki dönemde çok geniş bir mecrada hizmet verecek. Yazılım devi önümüzdeki iki yıl içerisinde Stadia’yı, Android TV’de kullanılır hale getirmeyi planlıyor.

Stadia Android TV’ye Geliyor

Stadia Android TV’ye Geliyor

Google’ın 2014 yılında kullanıma sunduğu akıllı TV platformu Android TV, geçen zaman içerisinde beklenen ilgiyi görebilmiş değil. Şirket bu platformu hareketlendirmek adına çeşitli hamleler yapmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Android TV için Hulu ile iş birliğine gideceği haberleri gündeme gelmişti.

Yazılım devinin platforma getireceği yenilikler bununla sınırlı değil. Önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması beklenen Google Stadia’nın Android TV üzerinden hizmet vermesi bekleniyor. Broadcasting Convention etkinliğinde açıklamalarda bulunan Google yetkilileri, 2021 yılına kadar Android TV ile Stadia arasında entegrasyon sağlayacaklarını açıkladı.

Bu açıklamadan anlaşılacağı üzere yazılım devinin gelecek yıl piyasaya sürmesi beklenen Android 11 R ile beraber bu entegrasyonu gerçekleştireceğini söyleyebiliriz. Google, Stadia platformunu daha önce Chrome, Chromecast tarayıcılarında ve Pixel cihazlarında sunacağını duyurmuştu. Android TV için de benzer bir gelişmenin yaşanması kullanıcılar tarafından güzel bir gelişme olarak yorumlandı.

Stadia Kasım Ayında Hizmete Giriyor

Stadia Kasım Ayında Hizmete Giriyor

Google’ın bulut oyun platformu Stadia için geri sayım tüm hızıyla sürüyor. Şirketin daha önce yaptığı açıklamaya göre yeni platform Kasım ayından itibaren hizmete girmiş olacak. Stadia ilk olarak 14 ülkede kullanılabilir durumda olacak ve Kuzey Amerika ve Avrupa pazarlarında kullanıma sunulacak. Bu ülkeler arasında ne yazık ki şu an için Türkiye yer almıyor. Yazılım devi Stadia ile ilgili sloganında “Nerede ve ne zaman istersen oyun oyna” ifadesine yer veriyor.

Platform ilk olarak geçtiğimiz günlerde düzenlenen Gamescom etkinliğinde oyuncular tarafından test edilmişti. Staida deneyimini yaşayan kullanıcılar olumlu yorumlarda bulunmuştu. Dünyanın önde gelen pek çok geliştiricisinin Stadia platformunda oyunlarını sergileyeceği biliniyor. Google Stadia aylık 9.99 dolar ile kullanıcılara sunulacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum