Yatırım yapmaya başla!

Google Sosyal Medya Platformu Shoelace ile Etkinlikleri Bünyesine Toplayacak

Teknoloji devi Google’ın yeni bir sosyal medya uygulaması üzerinde çalıştığı belirtildi.
Google Sosyal Medya Platformu Shoelace ile Etkinlikleri Bünyesine Toplayacak

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, başta arama motoru ve Android işletim sistemi olmak üzere pek çok farklı alanda hizmet veriyor. Buna rağmen yeni alanlarda kendisine zemin yaratma çalışmalarına da devam ediyor.

Şirketin sosyal medya alanında bugüne kadar fazla bir söz sahibi olduğunu söylemek mümkün değil. Geçmiş yıllarda Google+ ile bu alanda yerini alan teknoloji devi beklediğini görememişti. Bilindiği üzere Google+ kapandı. Ancak şirketin bu mecradan tamamen vazgeçmeye niyeti yok gibi görünüyor.

Gelen son haberler Google’ın yeni bir sosyal medya platformu üzerinde çalıştığı yönünde. Shoelace adı verilen uygulamanın testlerine başlayana Google, etkinlik odaklı bir platformun üzerinde çalışıyor. Uygulama Google’ın bünyesinde olan Area 120 şirketi tarafından geliştiriliyor.

Google Shoelace Üzerinde Çalışıyor

Google Shoelace Üzerinde Çalışıyor

Google’ın üzerinde çalıştığı sosyal medya platformu Shoelace, dünyanın dört bir yanında düzenlenen etkinlikleri bir araya toplamayı amaçlıyor. Kullanıcılar bu mecrada etkinliklerini paylaşabilecek, kontak halinde bulundukları kişilere davet gönderebilecekler. Aynı şekilde başka etkinlikleri takip etmek ve katılmak mümkün olacak.

Bu uygulama Facebook’ta Etkinlikler adı altında uzun süredir kullanılıyor. Google’ın bu alanda Facebook karşısında ne kadar etkin bir performans göstereceği ise merak konusu. Uygulama geliştirme aşamasında olduğu için çok fazla detayın varlığını söyleyemeyiz ancak gelen ilk görüntüler minimalist ve sade bir tasarımın varlığını gösteriyor.

Düzenlenecek olan etkinliklerin Harita üzerinden paylaşılması ise ilgi çekici duruyor. Facebook’un kan kaybettiği şu günlerde Google’ın bu alanda bir işe kalkışmış olması dikkat çekici.

Shoelace Buluşma Noktası Olacak

Shoelace Buluşma Noktası Olacak

Google’ın üzerinde çalıştığı Shoelace ile milyonlarca insanın ortak buluşma noktası haline gelmeyi planlıyor. Etkinlik temelli sosyal medya uygulamasında kullanıcılar ilgi alanlarını belirleyecek. Google ise kendi algoritmaları yardımıyla bu kişilere ilgi alanlarına yönelik etkinlikler tavsiye edecek.

Benzer şeylere ilgi duyan kişilerin bir araya gelmesi için aracı olmak isteyen Google, yeni bir ortam arayışında olan kişileri hedef alıyor. Google bu uygulamasını son derece kısıtlı bir alanda test ediyor. ABD’nin New York şehrinde az sayıda bir kullanıcı üzerinde test edilen uygulama davetiye ile çalışıyor.

Çiçeği burnunda sosyal medya uygulamasının şu an için Android 8.0 Oreo ve iOS 11 işletim sistemleri üstü cihazlarda çalıştığı belirtiliyor. Ancak kısa sürede uygulamanın daha fazla işletim sisteminde çalışabilir hale gelmesi hedefleniyor.

Google’ın testlerine başladığı Shoelace’i daha geniş mecralara yayıp yaymayacağı tam olarak bilinmiyor. Testlerden olumu geri dönüşler alınması halinde önümüzdeki günlerde yeni bir sosyal medya platformunun hayatımıza girdiğine tanık olabiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum