Yatırım yapmaya başla!

Google’ın Satın Alacağı Fitbit’in Hisseleri %17 Yükseldi

Google’ın akıllı saat üreticisi Fitbit’i satın alacağı açıklandı. Detaylar haberimizde;
Google’ın Satın Alacağı Fitbit’in Hisseleri %17 Yükseldi

Google’ın çatı şirketi Alphabet’in akıllı saat üreticisi Fitbit’i satın alacağı açıklandı. Haberin ardından Fitbit’in hisseleri yüzde 17 civarında yükselirken Alphabet’in payları yüzde 0.6 oranında arttı.

Google’ın satın alma işlemi için hisse başına 7.35 dolar ödeyeceği belirtilirken, Fitbit’in tüm zamanların en yüksek hisse senedi fiyatının 5 Ağustos 2015’te 51.90 dolar olduğu aktarıldı. 2.1 milyar dolar civarına ulaşacağı söylenen anlaşmanın, 2020’de tamamlanmasının beklendiği kaydedildi.

Pazartesi günü Fitbit hisseleri, Alphabet’in akıllı saat üreticisine bir satın alma teklifinde bulunduğu yönündeki haberlerin ardından yüzde 30’dan fazla yükselmişti.

Google Fitbit Hisseleri %17 YükseldiPazartesi gününün sonunda Fitbit’in piyasa değeri 1.5 milyar dolar olarak belirlenmişti ki önceki işlem gününde rakam 340 milyon dolar seviyesindeydi. Duyurunun ardından Google’ın donanım şefi Rick Osterloh bir blog yazısı yayınlayarak, bu satın alma işleminin Google’ın akıllı saatler için kullandığı yazılım olan Wear OS için hedeflerini geliştirmesine nasıl yardımcı olabileceğini açıkladı.

Osterloh, Fitbit’in uzman ekibiyle çalışarak giyilebilir ürünlerdeki yeniliğin teşvik edilmesine yardımcı olabileceklerini ve dünya çapında daha fazla insana fayda sağlayacak ürünler yaratabileceklerini söyledi.

Google Fitbit Satın AlıyorHareket, Google’ın Ocak ayında Fossil’in akıllı telefon teknolojisini satın alacağını açıklamasının ardından geldi. Fossil zaten Google’ın Wear OS yazılımında akıllı saatler üreten başlıca markalardan biriydi.

Diğer taraftan Google, Ekim ayında yeni Pixel 4 akıllı telefonunun tanıtılması ve geçen yıl önceki Geisinger Health CEO’su David Feinberg’in işe alınması dahil birçok
hamlesiyle sağlık ve donanım hedefleri hakkında az çok fikir vermişti.

Fitbit ise Apple’ın popüler akıllı saatleri daha da büyüdükçe teknoloji devinin rekabeti karşısında zorlanıyordu. Temmuz ayındaki kazanç açıklamasında 2019 için rehberliğini düşüren Fitbit, yeni hafif saatinin beklentilerin altında satış rakamlarına dikkat çekmişti.

Strategy Analytics verilerine göre Apple 2018 sonu itibariyle dünya çapındaki akıllı saat pazarının yarısına sahipti. Bu arada şu anda kendi akıllı saatlerini üretmeyen Google, Wear işletim sistemini Fossil gibi şirketlere lisanslıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum