Yatırım yapmaya başla!

Google’ın Play Store Gelirini Artırmak için Ücretli Üyelik Paketi Geliştirdiği İddia Edildi

Google’ın uygulama mağazası Play Store’da daha fazla gelir elde etmek amacıyla aylık üyelik sistemi getireceği iddia ediliyor.
Google’ın Play Store Gelirini Artırmak için Ücretli Üyelik Paketi Geliştirdiği İddia Edildi

Teknoloji devi Google, bilindiği üzere pek çok farklı alanda faaliyet gösteriyor. Bunlar arasında Android ekosisteminin ise büyük payı olduğu biliniyor. Android’in uygulama mağazası olan Play Store, Google için önemli gelir kaynaklarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Ancak şirket buradan daha fazla gelir elde edeceği yeni projeler geliştiriyor olabilir.

Son dönemde pek çok şirket aylık üyelik sistemleri ile kullanıcılara yeni bir seçenek sunma yoluna gidiyor. Bilindiği üzere Xbox Game Pass, PSN+, Origin gibi pek çok servis aylık ödeme karşılığında kullanıcılara tüm hizmetleri bir arada sunuyor. Böyle bir hizmetin Google Play’e de geliyor. Servisin adının ise Play Pass olması bekleniyor.

Play Store’a Üyelik Paketi Geliyor İddiası

Play Store'a Üyelik Paketi Geliyor İddiası

Play Store’da bilindiği üzere pek çok ücretli uygulamaya denk gelmek mümkün. Kullanıcıların bu uygulamalara sahip olması için her biri için ayrı satın alma işlemi gerçekleştiriyor. Ancak Google’ın, aylık belli bir ücret karşılığında yeni bir üyelik paketi stratejisi geliştirdiği öğrenildi. Bir kullanıcı tarafından fark edilen durum, Google Anketlerde ortaya çıkıyor.

Kullanıcının karşılaştığı bir soruda Play Pass adında bir ipucuna rastlaması ise Google’ın yeni üyelik sisteminin adının Play Pass olma ihtimalini kuvvetlendiriyor. Pek çok şirketin son dönemde aktif olarak kullandığı bu sistem, anlaşılan o ki Google’ın da ilgisini fazlasıyla çekmiş görünüyor.

Play Store’un Gelirini Artıracak Yollar Aranıyor

Play Store’un Gelirini Artıracak Yollar Aranıyor

Gelinen gün itibariyle Google’ın Play Store’un gelirlerini daha fazla artırmak için çeşitli yollar aradığı görünüyor. Daha önce yapılan araştırmalarda Play Store’un indirme sayısında Apple’ı geçmiş olmasına rağmen kazanç olarak geride olduğu açıklanmıştı. Ücretli uygulama gelirleri beklenenin ardından olan Play Store’un yeni yollar aradığı belirtiliyor.

Bugüne kadar olan sistemde mevcut üyelik paketi ile uygulamalara tek tek abone olunuyor. Ancak yeni sistem ile toplu paketlere tek seferde üye olup, tek bir üyelik bedeli ile istediğiniz ücretli uygulamaya sahip olabileceksiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum