Yatırım yapmaya başla!

Google Play Store’un Uygulama Satın Alma Ekranı Yeniden Tasarlandı!

Google’ın uygulama mağazası Play Store’da satın alma ekranında köklü değişiklikler yapıldı. İşte detaylar…
Google Play Store’un Uygulama Satın Alma Ekranı Yeniden Tasarlandı!

Google’ın geliştirdiği Android işletim sisteminin uygulama mağazası olan Play Store’da milyonlarca kullanıcı çeşitli işlemler gerçekleştiriyor. Android ile ilgili hemen her uygulamanın ulaşılabildiği mağazada bazı uygulamalar ücretli olarak satışa sunuluyor.

İndirme sayısıyla rakibi App Store’u geçse de kazanç olarak geride kalan Play Store’un, uygulama içi satın alma ekranında önemli değişiklikler yapıldı. Play Store’un bilindik arayüzünde herhangi bir değişiklik yapılmaz iken uygulama satın alma işlemi yapacak kullanıcılar farklı bir ekran ile karşılaşacaklar.

Google’dan Yeni Play Store Tasarımı

Google'dan Yeni Play Store Tasarımı

Google’ın geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği tasarım değişikliği, ücretli uygulama satın almak isteyen kullanıcıları ilgilendiriyor. İlgili ekrana giren kullanıcılar, yapmak istediği işlemi iki farklı şekilde gerçekleştirebilecekler.

Bunlardan birincisi şifre seçeneği olurken bir diğer seçenek ise parmak izi okutma ekranı olmakta. Kullanıcılar daha önceden tanımladıkları parmak izlerini, bu ekranda tanımlayarak çok kısa bir sürede satın alma işlemi gerçekleştirebilecekler.

App Store Bu Sisteme Çok Önceden Geçmişti

App Store Bu Sisteme Çok Önceden Geçmişti

Play Store’un en büyük rakibi iOS mağazası App Store’da, benzer satın alma ekranı uzun zaman önce kullanıma sunulmuştu. Aynı sisteme Google’ın da kullanmaya başlaması, teknoloji devinin daha hızlı bir deneyim sunmasını amaçladığını gösteriyor.

Uygulama içi satın alma ekranı için dizayn edilen yeni arayüz kullanmak isteyen kullanıcılar, Play Store’un son sürümünü indirmesi gerekiyor. Henüz beta aşamasında olan yeni tasarımın önümüzdeki günlerde tüm Android kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum